Informacje9 grudnia 2007, 00:00,

Przedświąteczny warsztat Wieniec Adwentowy Konstancin

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl zaprasza na przedświąteczny warsztat Otwartej Akademii Sztuki, którego tematem będzie wicie i zdobienie wieńców adwentowych. Przedświąteczny warsztat Wieniec Adwentowy, odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia 2007 roku, o godzinie 17:30 w pracowni plastycznej Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

Przedświąteczny warsztat Wieniec Adwentowy

Podczas przedświątecznego warsztatu Wieniec Adwentowy, przybliżone zostaną informacje o historii tego zwyczaju oraz jego różnych odmianach i symbolice. Organizatorzy informują, że warto zabrać ze sobą gałązki ostrokrzewu, orzechy, wanilie w lasce, szyszki i suszone kwiaty. Jednak nie jest to konieczne. Przedświąteczne warsztaty Wieniec Adwentowy poprowadzi Joanna Sękowska-Rutka. Zapraszają i zachęcają szczególnie młodzież gimnazjalną i dorosłych. Wstęp na warsztaty jest wolny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin

Informacje9 grudnia 2007, 00:00,

Maciek Grzywacz Quintet - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza serdecznie na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 11 grudnia 2007 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Podczas Wtorku Jazzowego, będziecie mogli zapoznać się z Maciek Grzywacz Quartet. Wstęp na koncert jazzowy 15 złotych. Serdecznie zapraszam na Jazzowy Wtorek do Ośrodka Kultury w Piasecznie!

Maciek Grzywacz Quintet

Maciek Grzywacz Quartet wystąpi w składzie: Maciek Grzywacz (gitara), Maciej Sikała (saksofon), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja). Koncert jazzowy będzie z programem z płyty Forces Within. Forces Within to nowa autorska płyta gitarzysty Macieja Grzywacza. Czas, dynamika, ruch, zmiana - zmieniamy się my, zmienia się nasz świat. Zmienia się muzyka. Jest odbiciem tego, co wewnątrz i na zewnątrz nas. Powstaje z energii, nabiera kształtów i staje się żywą, pulsującą przestrzenią, w której drzemią siły - Forces Within.

Maciek Grzywacz ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie oraz w Monachium (Niemcy). Płyta Forces Within jest jego drugim autorskim projektem. W nagraniu poprzedniej, Things Never Done, wziął udział wybitny nowojorski trębacz Avishai Cohen. Maciek Grzywacz ma na swoim koncie dwie nominowane do Fryderyka płyty zespołu (0-58) oraz udział w nagraniach i koncertach zespołów Piotra Lemańczyka m. in. wraz ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem oraz Adamem Pierończykiem. Więcej informacji możecie przeczytać na stronie internetowej: www.maciekgrzywacz.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno