Informacje21 marca 2007, 00:00,

Linia nocna do Piaseczna - urzędnicy nadal analizują

Jak podaje serwis Gazeta.pl na początku maja autobusy nocne wyjadą poza Warszawę, m.in. do Piastowa, Pruszkowa czy Legionowa. Władz niektórych miast, np. Piaseczna, jeszcze się zastanawiają, czy warto płacić za kursy nocne. W Piasecznie tłumaczą, że muszą jeszcze przemyśleć propozycje stołecznych urzędników.

Autobusy nocne - Dworzec Centralny Warszawa
kliknij aby powiększyć

- Do nas dojeżdża już prywatna nocna linia autobusowa. Gmina nic do tego nie dopłaca. Nie wykluczamy jednak, że dla niektórych pasażerów bardziej korzystne byłoby podróżowanie autobusami warszawskimi, bo jeśli mają bilety sieciowe, nie musieliby kupować dodatkowych. Propozycję stolicy muszą przeanalizować radni - mówi Daniel Putkiewicz z biura prasowego piaseczyńskiego magistratu.

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji, w której można przeczytać również o innych liniach nocnych - zapraszamy do informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

zdjęcie: enenzi
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje21 marca 2007, 00:00,

Nowy pas na warszawskim lotnisku Okęcie - traci Piaseczno

W serwisie informacyjnym gazeta.pl możemy przeczytać, że władze warszawskiego lotniska znów myślą o jego rozbudowie. Wspólnie z drogowcami muszą szybko rozwiązać problem. Nowy pas koliduje z planowaną trasą ekspresową na południowych obrzeżach miasta. Znowu pracują nad planem rejonu Okęcia. Na lotnisku można zlikwidować krótszy pas, który teraz krzyżuje się z głównym. A potem dobudować do niego drugi, równoległy. To pozwoliłoby na obsługę ponad 20 mln pasażerów rocznie. (...)

pas na lotnisku

(...) Dodatkowy pas na Okęciu znacznie poprawiłby przepustowość lotniska, mogłoby z niego startować znacznie więcej samolotów. Dzięki temu maszyny przestałyby latać nad Ursynowem i częścią Ursusa. Za to przybyłoby ich nad Piasecznem, Iwiczną i częścią Włoch.

(...) Przeciwnikiem rozbudowy Okęcia jest Janusz Piechociński (Radny Mazowsza) - Nie wyobrażam sobie, by do nowego pasa dało się przekonać okolicznych mieszkańców. Powrót do tych pomysłów może znacznie opóźnić budowę południowej obwodnicy Warszawy.

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji, przeczytają ją w serwisie gazeta.pl: miasta.gazeta.pl/warszawa
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno