Informacje1 września 2012, 00:00,

LESZNOWOLSKA KARTA DUżEJ RODZINY

Kierując się potrzebą pomocy w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży, a także wspierając realizację funkcji rodziny wielodzietnej Gmina Lesznowola podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wydawanie KART DUżEJ RODZINY, dla rodzin posiadających 3 i więcej dzieci. Program będzie realizowany przez: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli, oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli. Karty Dużych Rodzin będą wydawane od 15 września 2012 roku (wniosek o Kartę Dużej Rodziny dostępny na stronie GOPS: wniosek_o_KDR.pdf).

LESZNOWOLSKA KARTA DUżEJ RODZINY

Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej i edukacyjnej, sportowej, zdrowotnej oraz transportowej, do której - ze względu na wysokie koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. KARTA DUżEJ RODZINY obejmuje wszystkie rodziny wielodzietne chętne do wzięcia udziału w programie, w tym rodziny zastępcze oraz w sytuacji gdy tylko jeden z rodziców wychowuje powyżej trójki dzieci, bez względu na kryterium dochodowe. Program zakłada pomoc rodzinom wielodzietnym, których dochody, ze względu na bardzo niskie kryteria, często nie pozwalają na otrzymywanie zasiłków rodzinnych i dodatków do tych świadczeń, choć często kryteria dochodowe przekraczane są w bardzo niewielkim stopniu. Podstawą wydawania KARTY DUżEJ RODZINY jest meldunek stały w Gminie Lesznowola lub fakt zamieszkiwania i rozliczania się w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie na rzecz Gminy Lesznowola. Więcej informacji na temat Karty Dużej Rodziny Lesznowola, można przeczytać na stronie GOPS Lesznowola: www.gops-lesznowola.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje2 września 2012, 00:00,

Wystawa i promocja książki Krauzówka we wspomnieniach, dokumentach, fotografiach

Muzeum Regionalne w Piasecznie oraz Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego serdecznie zapraszają mieszkańców na wystawę i promocję książki KRAUZÓWKA WE WSPOMNIENIACH, DOKUMENTACH, FOTOGRAFIACH. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 września 2012 roku o godz. 18.00, natomiast będzie można ją oglądać do 30 września 2012 roku. Miejsce wystawy: Muzeum Regionalne przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie.

WYSTAWA I PROMOCJA KSI¡żKI KRAUZÓWKA WE WSPOMNIENIACH, DOKUMENTACH, FOTOGRAFIACH

Wystawa opowiada historię "Krauzówki", Szkoły Podstawowej z Zalesia Dolnego. Szkoła ma ponad 70-letnią tradycję, związane są z nią wybitne postacie z grona pedagogicznego i spośród wychowanków. Zobaczymy dawne fotografie, zeszyty i dzienniki szkolne, najważniejsze dokumenty związane z historią szkoły. Podczas wernisażu 7 września o godz. 18 zaprezentowana zostanie książka opracowana przez Mirę Walczykowską "Krauzówka we wspomnieniach, dokumentach, fotografiach". Książka będzie dostępna w Muzeum Regionalnym, przez cały czas trwania wystawy.

Zapraszamy na wystawę nie tylko uczniów "Krauzówki", ale również uczniów innych szkół. Wystawa u dorosłych zwiedzających wzbudzi uczucia sentymentalne, będzie można usiąść w starej ławce z pochylonym pulpitem i miejscem na kałamarz, przypomnieć sobie dawne przybory szkolne, poplamić sobie ręce podczas pisania stalówką.
autor/źródło: Agata Kamińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie