Informacje21 marca 2013, 00:00,

Krzysztof Zalef Zalewski w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert Krzysztofa Zalefa Zalewskiego. Koncert odbędzie się w sobotę 23 marca 2013 roku, start o godzinie 21.15. Wstęp 15 złotych. 8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). W imieniu organizatorów, zapraszam Was na koncert Zalefa w Piasecznie.

KRZYSZTOF ZALEF ZALEWSKI

Krzysztof Zalewski znany również jako Zalef to muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. Laureat drugiej edycji talent show – Idol. Członek zespołów Japoto i Muchy. Wcześniej grał w lokalnym zespole Loch Ness, a także tworzył w ramach sygnowanej własnym pseudonimem grupy Zalef. Współpracował także z piosenkarką Katarzyną Nosowską oraz zespołami Hey i Nie-bo.

W 2002 roku Zalewski zgłosił się na casting do programu Idol. Początkowo nie wierzył w swoje siły, ponieważ wcześniej występował jedynie jako gitarzysta. Przeszedł jednak przez wszystkie etapy programu i ostatecznie zwyciężył całą edycję, zdobywając poparcie widzów (zdobył 51% głosów w wielkim finale), ale również jurorów. Wszystkie występy Zalewskiego w finale charakteryzowały się hardrockowym i heavymetalowym klimatem. Swój udział w programie określał jako „manifestację rocka”. Nagrodą w programie był kontrakt płytowy z wytwórnią BMG. W programie zaprezentował piosenki z repertuaru takich wykonawców jak: Bruce Dickinson, Deep Purple, Iron Maiden, Dżem, Donna Summer, The Beatles, Elvis Presley, Eugeniusz Bodo i Wilki. W finale piosenkarz wykonał interpretację utworu „Jeremy” amerykańskiego zespołu Pearl Jam.

W 2004 roku na mocy wygranego kontraktu wydał debiutancki album zatytułowany Pistolet. Płyta sygnowana pseudonimem Zalef, który stanowił także nazwę towarzyszącego piosenkarzowi zespołu. W skład formacji wchodzili byli członkowie zespołu Loch Ness. Debiut był promowany singlami „What I Am” oraz „Znikam”. Teksty do kilku piosenek napisała piosenkarka Katarzyna Nosowska.

W 2007 roku wyruszył w trasę koncertową wraz z zespołem Nie-bo, który współpracował już z takimi artystami jak: Ewelina Flinta, Artur Gadowski, Robert Gawliński czy Piotr Cugowski. W międzyczasie, dwukrotnie wystąpił w telewizyjnym show Janusza Józefowicza Przebojowa noc i Złota sobota. W 2009 roku wspierał zespół Hey na instrumentach klawiszowych podczas trasy koncertowej promującej album Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje20 marca 2013, 00:00,

AKCJA GODZINA DLA ZIEMI W PIASECZNIE

23 marca 2013 roku o godz. 20.30 na godzinę zgasną światła w wielu polskich i zagranicznych miastach w ramach największej proekologicznej akcji Godzina dla Ziemi. Zróbmy to i My, niech całe Piaseczno zgasi światło! Inicjatorem tej akcji w naszym mieście jest Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno.

AKCJA GODZINA DLA ZIEMI W PIASECZNIE

Godzina dla Ziemi to społeczna akcja Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (World Wide Fund for Nature – WWF), która już po raz siódmy będzie organizowana na całym świecie. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na problem ogromnej emisji gazów cieplarnianych i apelowanie o konkretne działania mające na celu ograniczenie tego zjawiska. W ramach akcji miliony ludzi na całym świecie gaszą światło na 60 minut. Ten gest ma być wyrazem troski o Ziemię.

W ubiegłym roku do akcji włączyło się blisko 50 polskich i ponad 5000 zagranicznych miast. Organizatorzy przypominają, aby dbać o Ziemię na co dzień: gasić zbędne światło, wybierać komunikację miejską lub rower zamiast samochodu, skracać czas porannej kąpieli pod prysznicem, wybierać lokalne i sezonowe produkty. Ważny jest efekt skali – liczy się nie tylko to, ile osób zgasi podczas „Godziny dla Ziemi” światło, ale to, że każdy z uczestników zmieni potem swoje zachowanie. Nawet jeżeli zmiany mogą wydawać się pozornie niewielkie, ich suma może przynieść Ziemi wielką ulgę.
autor/źródło: Marta Tokaj - Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno