Informacje11 października 2013, 00:00,

Kopciuszek w Słomczynie - Bajkowa Niedziela


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na spektakl muzyczny pt. Kopciuszek według G. Rosinniego w wykonaniu teatru Wariacja, który będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 13 października 2013 roku o godz. 15.00 w Domu Ludowym w Słomczynie. W bajce występować będą lalki i aktorzy ale najważniejszym bohaterem będzie muzyka. Aktorzy Teatru Wariacja przygotowali teatralna wariację opery Rossiniego, żeby zapoznać i zachęcić młodych widzów do słuchania muzyki klasycznej i śpiewu. Wstęp wolny. Zapraszamy!

KOPCIUSZEK Z TEATRU WARIACJA WYST¡PI W S£OMCZYNIE

Kopciuszek wg. G. Rosinniego w wykonaniu Teatru Wariacja. Wszystko dobre co się dobrze kończy. W naszej bajce właśnie się tak dzieje. Ponieważ samotna i zaniedbana dziewczynka przemienia się w piękną, szczęśliwą dziewczynę. Która z dziewczynek nie marzy o tym by zamienić się w księżniczkę? I nigdy więcej nie być przezywaną Kopciuch albo jeszcze gorzej. Dużą rolę w przedstawieniu Teatru Wariacja otrzymały siostry Kopciuszka. Są ładne gdy się uśmiechają, ale co może uczynić z ich urodą złośliwość i kłótliwość zobaczyć możecie sami.

KOPCIUSZEK Z TEATRU WARIACJA WYST¡PI W S£OMCZYNIE

W bajce występować będą lalki i ludzie, ale najważniejszym bohaterem będzie muzyka. Rossini skomponował operę "Kopciuszek", aktorzy teatru przygotowali teatralną wariację, aby zachęcić do słuchania klasycznej muzyki i śpiewu. Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej teatru Wariacja: www.teatrwariacja.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje11 października 2013, 00:00,

MAZOWSZE W KORONIE W GÓRZE KALWARII


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Miasto i Gmina Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zapraszają na koncert muzyki barokowej MAZOWSZE W KORONIE, z okazji urodzin Marszałka Wielkiego Koronnego. Koncert odbędzie się 12 października 2013 roku po Mszy Św. o godz. 19.00. Miejsce: Kościół Parafialny w Górze Kalwarii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Wstęp wolny! Zapraszamy na koncert Mazowsze w Koronie w Górze Kalwarii.

MAZOWSZE W KORONIE W GÓRZE KALWARII

Program uroczystości:
18.00 - uroczysta Msza święta
18.45 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej
19.00 - koncert muzyki barokowej

Koncert poświęcony będzie pamięci Marszałka Wielkiego Koronnego Franciszka Bielińskiego - zasłużonego zarówno dla Góry Kalwarii i Czerska jak i Warszawy. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica i odprawiona Msza Święta, a "dla Marszałka" zagrają wybitni artyści: Marta Boberska, Władysław Kłosiewicz, Igor Cecocho, Anton Birula oraz kwartet smyczkowy Prima Vista jako wykonawcy mistrzów baroku: Johanna S. Bacha, Georga Th. Telemanna oraz Georga Fr. Haendla. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Słowo o Franciszku Bielińskim, fundatorze kościoła, wygłosi pani Beata MIchalec, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Koncert poprowadzi Józef Kolinek.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie