Informacje11 października 2013, 00:00,

MAZOWSZE W KORONIE W GÓRZE KALWARII

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Miasto i Gmina Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zapraszają na koncert muzyki barokowej MAZOWSZE W KORONIE, z okazji urodzin Marszałka Wielkiego Koronnego. Koncert odbędzie się 12 października 2013 roku po Mszy Św. o godz. 19.00. Miejsce: Kościół Parafialny w Górze Kalwarii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Wstęp wolny! Zapraszamy na koncert Mazowsze w Koronie w Górze Kalwarii.

MAZOWSZE W KORONIE W GÓRZE KALWARII

Program uroczystości:
18.00 - uroczysta Msza święta
18.45 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej
19.00 - koncert muzyki barokowej

Koncert poświęcony będzie pamięci Marszałka Wielkiego Koronnego Franciszka Bielińskiego - zasłużonego zarówno dla Góry Kalwarii i Czerska jak i Warszawy. Z tej okazji w naszym kościele parafialnym odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica i odprawiona Msza Święta, a "dla Marszałka" zagrają wybitni artyści: Marta Boberska, Władysław Kłosiewicz, Igor Cecocho, Anton Birula oraz kwartet smyczkowy Prima Vista jako wykonawcy mistrzów baroku: Johanna S. Bacha, Georga Th. Telemanna oraz Georga Fr. Haendla. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Słowo o Franciszku Bielińskim, fundatorze kościoła, wygłosi pani Beata MIchalec, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Koncert poprowadzi Józef Kolinek.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje11 października 2013, 00:00,

Bezpłatne badania USG 4D w Piasecznie

Jednym z najczęściej wykonywanych w czasie ciąży badań jest ultrasonografia. Najbliższą okazją do bezpłatnego jej wykonania będzie ogólnopolska akcja SZCZęŚLIWA MAMA = SZCZęŚLIWE DZIECKO, zorganizowana przez Fundację Szczęśliwe Macierzyństwo oraz Centrum Handlowe Auchan Piaseczno. Już w najbliższy weekend przyszłe i świeżo upieczone mamy otrzymają również odpowiedzi na nurtujące je pytania związane z macierzyństwem.

BEZP£ATNE BADANIA USG 4D W PIASECZNIE

Dzieci to prawdziwy skarb dla rodziców. Troska o nie wymaga odpowiedniej wiedzy i wsparcia ze strony bardziej doświadczonych osób. Dlatego fundacja Odety Moro-Figurskiej wraz z CH Auchan Piaseczno zorganizowała specjalną akcję „Szczęśliwa mama = Szczęśliwe dziecko”, która odbędzie się na terenie galerii handlowej przy ul. Puławskiej 46 już w najbliższy weekend 12 i 13 października 2013 roku.

Podczas wydarzenia, przyszłe mamy będą miały wyjątkową okazję, by bezpłatnie wykonać badania USG 4D i sprawdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo. W trakcie dwudniowej akcji, wszystkie kobiety będą również mogły znaleźć odpowiedź na nurtujące je pytania, związane z ciążą i macierzyństwem.

W punktach konsultacyjnych, zaproszeni eksperci udzielą przyszłym oraz młodym mamom porad między innymi z zakresu przygotowań do porodu, zalet karmienia piersią, właściwej diety czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Kobiety znajdą również odpowiedź na pytania jak wrócić do formy po porodzie, bezpiecznie wykąpać malucha czy ułożyć go w chuście do noszenia. Młodzi oraz przyszli rodzice będą mogli również wziąć aktywny udział w pokazach kąpieli maluszka, masażu i pierwszej pomocy pediatrycznej. Każda zainteresowana mama, będzie miała również możliwość skorzystać z bezpłatnego masażu dłoni.

Bezpłatne badania USG 4D odbędą się już w najbliższy weekend 12 i 13 października w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Ultrasonografia będzie wykonywana od godziny 11.00. O przyjęciu na badanie decyduje kolejność zgłoszeń. Na pytania przyszłych oraz młodych rodziców, eksperci będą odpowiadać w godzinach 11.00 – 16.30.
autor/źródło: Magdalena Mareczko - RedComm