Informacje20 października 2015, 20:00,

Koncert wokół Nocy i dni - Wtorek Wydarzeń w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


20 października 2015 roku o godz. 20.00 zapraszamy na koncert wokół Nocy i dni, w ramach Wtorku Wydarzeń. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp 10 zł.

KONCERT WOKÓŁ NOCY I DNI - WTOREK WYDARZEŃ W PIASECZNIE

Koncert w powstały w hołdzie Marii Dąbrowskiej. Inspiracją do niego stały się „Noce i dnie” – dzieło życia pisarki. Wykonawcami koncertu są: aktor Jerzy Łazewski /www.jerzylazewski.com/ - narrator, harfistka Małgorzata Komorowska wraz z Fair Play Quartet (www.fairpalyquartet.com). Scenariusz całości muzyczno-słownej oraz wyboru tekstów dokonała Małgorzata Komorowska. Koncert oparty na wysokiej klasy literaturze i muzyce jest jednocześnie adresowany do szerokiego grona odbiorców.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1966&start=30
Informacje18 października 2015, 11:00,

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Z inicjatywy Sieci Bakhita* 18 października w dużych miastach Polski, m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu, Przemyślu odbędzie się kampania na rzecz Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

Kampania pod hasłem „Połóżmy kres współczesnemu niewolnictwu” zostanie zwieńczona modlitwą o zaprzestanie handlu ludźmi oraz w intencji wszystkich osób, które padły ofiarą niesprawiedliwości, oszustwa i są w różny sposób wykorzystywane.

Celem kampanii jest uwrażliwianie społeczeństwa na problem współczesnego niewolnictwa oraz wezwanie do przeciwdziałania temu procederowi. Oprócz wymiaru profilaktycznego, całe wydarzenie jest także wyrazem solidarności i apelem o pomoc dla ofiar handlu ludźmi. Jedną z form solidarności z pokrzywdzonymi jest modlitewne wsparcie. Wolontariusze będą zachęcać napotkane osoby do modlitwy, rozdając bileciki, które jednocześnie spełniają rolę informacyjno-edukacyjną: jak przeciwdziałać, jak reagować i gdzie szukać pomocy dla osób dotkniętych tym cierpieniem. Kampania przewidziana jest w formie pantomimy ulicznej i rozmowy z przechodniami.

Papież Franciszek nawołuje bardzo konkretnie: „Nie wpadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które usypia ducha(...). Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności. Poczujmy się sprowokowani, słysząc ich wołanie o pomoc…”

PIASECZNO - pantomima w godz. 11.00 - 14.00 - Plac przy kościele św. Anny, Rynek, Pl. Piłsudskiego i plac przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jana Pawła II. Krótkie słowo podczas wszystkich Mszy świętych, a o godz. 17.00 adoracja w intencji ofiar handlu w kościele św. Anny w Piasecznie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie