Informacje18 października 2015, 11:00,

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

Z inicjatywy Sieci Bakhita* 18 października w dużych miastach Polski, m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu, Przemyślu odbędzie się kampania na rzecz Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi.

Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi

Kampania pod hasłem „Połóżmy kres współczesnemu niewolnictwu” zostanie zwieńczona modlitwą o zaprzestanie handlu ludźmi oraz w intencji wszystkich osób, które padły ofiarą niesprawiedliwości, oszustwa i są w różny sposób wykorzystywane.

Celem kampanii jest uwrażliwianie społeczeństwa na problem współczesnego niewolnictwa oraz wezwanie do przeciwdziałania temu procederowi. Oprócz wymiaru profilaktycznego, całe wydarzenie jest także wyrazem solidarności i apelem o pomoc dla ofiar handlu ludźmi. Jedną z form solidarności z pokrzywdzonymi jest modlitewne wsparcie. Wolontariusze będą zachęcać napotkane osoby do modlitwy, rozdając bileciki, które jednocześnie spełniają rolę informacyjno-edukacyjną: jak przeciwdziałać, jak reagować i gdzie szukać pomocy dla osób dotkniętych tym cierpieniem. Kampania przewidziana jest w formie pantomimy ulicznej i rozmowy z przechodniami.

Papież Franciszek nawołuje bardzo konkretnie: „Nie wpadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które usypia ducha(...). Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedę świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności. Poczujmy się sprowokowani, słysząc ich wołanie o pomoc…”

PIASECZNO - pantomima w godz. 11.00 - 14.00 - Plac przy kościele św. Anny, Rynek, Pl. Piłsudskiego i plac przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jana Pawła II. Krótkie słowo podczas wszystkich Mszy świętych, a o godz. 17.00 adoracja w intencji ofiar handlu w kościele św. Anny w Piasecznie.

Informacje22 października 2015, 11:00,

Wideokonferencja z Krystyną Koftą

W ramach akcji e-motywacja 22 października 2015 roku odbędzie się wirtualne spotkanie z pisarką Krystyną Koftą. Gościem drugiego spotkania będzie pisarka Krystyna Kofta – zapraszamy o godz. 11.00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Wideokonferencja z Krystyną Koftą

Akcja e-motywacja to 6 inspirujących, wirtualnych spotkań - "przy kawie" i w kreatywnej atmosferze. Wideokonferencje będą odbywać się w czwartki o godzinie 11:00 od października do grudnia 2015 r., średnio dwa razy w miesiącu. Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób starszych - uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań będzie dzielił się z seniorami psycholog i... skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski.

Sprzymierzeńcami projektu będą Internet i nowe technologie, które zostaną wykorzystane jako narzędzia do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem Internetu Fundacja Orange połączy się z placówkami zgłoszonymi do projektu - Osoby zebrane w placówkach biorących udział w projekcie wspólnie obejrzą transmitowane przez nas spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku!