Informacje12 października 2007, 00:00,

Koncert Poezji Śpiewanej Elżbiety Wojnowskiej w £azach

Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na Koncert Poezji Śpiewanej w wykonaniu Elżbiety Wojnowskiej, który odbędzie się 26 października 2007 roku, o godzinie 19:00. Miejsce: świetlica w £azach, przy ulicy Przyszłości 8. Koncert Poezji Śpiewanej połączony będzie z ogłoszeniem wyników konkursu fotograficznego i wernisażem prac Przemijanie, o którym wspominaliśmy w informacji: Konkurs Fotograficzny Przemijanie.

Bilet na Koncert Poezji Śpiewanej i wernisaż wystawy fotografii Przemijanie kosztuje 10 złotych i jest do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, Lesznowola, pok.3 tel. (022) 757 92 09, oraz przed koncertem. Serdecznie zapraszamy na Koncert Poezji Śpiewanej Elżbiety Wojnowskiej w £azach.

Elżbieta Wojnowska

Elżbieta Wojnowska to piosenkarka, kompozytorka, aktorka i pedagog. Komponuje i śpiewa nastrojowe piosenki poetyckie do tekstów Władysława Broniewskiego (Zawsze poezja ze mną, 1987), Andrzeja Bursy (życie moje, muz. Henryk Alber), Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Haliny Poświatowskiej, sonetów Szekspira (Miłość, Panie, 1996), a także songi Brechta (1984). Wydała płyty: Zaproście mnie do stołu, życie moje (1978), Sztuczny miód (2002). Występuje z własnymi recitalami i w programach telewizyjnych (Gwóźdź Sokratesa, Moje piosenki, Zaduszki poetyckie).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola £azy
Tematy:Lesznowola

Informacje12 października 2007, 00:00,

Oznakuj swój rower w Komendzie Policji Piaseczno

W sobotę, 13 października 2007 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie, w godzinach od 10:00 do 15:00 odbędzie się akacja znakowania rowerów. Znakowanie rowerów jest bezpłatne. Akcja ma na celu ograniczenie kradzieży jednośladów, do których dochodzi także poza sezonem, kiedy właściciele umieszczają je w piwnicach lub garażach. Oznakowanie pozwala na szybką identyfikację utraconych rowerów i ich części.

Kryteria, jakie trzeba spełnić, aby oznakować rower: ukończone 18 lat, dowód tożsamości (dzieci muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem), dowód zakupu roweru (jeżeli posiadamy). W celu dodatkowych pytań można kontaktować się z mł. asp. Maciejem Piotrowskim pod numerem telefonu (022) 604-52-34. Zapraszamy wszystkich cyklistów z terenu powiatu piaseczyńskiego do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno