Informacje31 marca 2011, 00:00,

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ DLA JANA PAW£A II


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Ksiądz Proboszcz parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej, oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza mieszkańców na Koncert Poezji Śpiewanej: ZIELONY KSIężYC, z okazji Dziękczynnej Mszy Św. za życie i posługę Jana Pawła II. Kontakt odbędzie się w rocznicę śmierci Jana Pawła II - 2 kwietnia 2011 roku, po wieczornej Dziękczynnej Mszy Świętej o godz. 19.00. Miejsce: Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej.

KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ DLA JANA PAW£A II

Koncert Poezji Śpiewanej odbędzie się w wykonaniu: Grzegorza Machowskiego, Jacka Mazurkiewicza i Magdaleny Sylwii Choryło. Jedna z legend trójmiejskiej poezji śpiewanej Grzegorz Marchowski oraz poetka, scenarzystka, autorka tekstów piosenek Grażyna Orlińska. Artyści zaprezentują poetycki koncert pt. Zielony Księżyc. Piosenki Marchowskiego to nastrojowe ballady o miłości, życiu i śmierci. Jego utwory często goszczą w radiowych programach poświęconych piosence literackiej m.in. Gitarą i piórem, czy Salonie artystycznym. Z kolei najbliższa Orlińskiej jest piosenka aktorska i poetycka. Spod jejpióra wyszły m.in. Chałupy welcome to (Zbigniew Wodecki), Nie bój się żyć (Halina Frąckowiak), Czas na miłość (Ewa Bem), czy Mały gigant (Maryla Rodowicz). Autorka pisała także teksty do spektakli w warszawskim Teatrze Syrena oraz w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. W swoim dorobku artystycznym reportaż Sopocki lubczyk w Radiu Gdańsk realizowany przez Hannę Wilczyńską-Toczko. Grażyna Orlińska chętnie pisze dla dzieci, jest autorką piosenek m.in. do programu telewizyjnego 5-10-15.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje1 kwietnia 2011, 00:00,

Zawody Cross Country z serii Motoxtreme w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy na zawody CROSS COUNTRY, które odbędą się 3 kwietnia 2011 roku w podwarszawskiej Górze Kalwarii. Jest to pierwsza eliminacja cyklu MotoXtrem, klasyfikowana również jako I Runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego i zostanie przeprowadzona na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez PZM -Zarząd Okręgowy w Warszawie. Zapraszamy na zawody Cross Country, z cyklu MotoXtreme.

Zawody Cross Country z serii Motoxtreme w Górze Kalwarii

Zawody w Górze Kalwarii zostały objęte patronatem przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Gminę Góra Kalwaria oraz Wójta Gminy Lesznowola. Rywalizacja toczyć się będzie o Puchar Starosty Piaseczyńskiego. Dla pierwszych trzech zawodników w każdej klasie organizator przewidział puchary oraz medale do dziesiątego miejsca. Dzięki hojności sponsorów zawodnicy mogą liczyć na nagrody rzeczowe oraz promocje. Przewidziane biegi w dniu zawodów: Junior 85, Quad 2K/4K, Open podzielona na klasy: Licencja, Amator E1, E2/E3, Junior, Weteran. Więcej info: www.motoxtreme.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie