Informacje1 kwietnia 2011, 00:00,

Zawody Cross Country z serii Motoxtreme w Górze Kalwarii

Zapraszamy na zawody CROSS COUNTRY, które odbędą się 3 kwietnia 2011 roku w podwarszawskiej Górze Kalwarii. Jest to pierwsza eliminacja cyklu MotoXtrem, klasyfikowana również jako I Runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego i zostanie przeprowadzona na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez PZM -Zarząd Okręgowy w Warszawie. Zapraszamy na zawody Cross Country, z cyklu MotoXtreme.

Zawody Cross Country z serii Motoxtreme w Górze Kalwarii

Zawody w Górze Kalwarii zostały objęte patronatem przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Gminę Góra Kalwaria oraz Wójta Gminy Lesznowola. Rywalizacja toczyć się będzie o Puchar Starosty Piaseczyńskiego. Dla pierwszych trzech zawodników w każdej klasie organizator przewidział puchary oraz medale do dziesiątego miejsca. Dzięki hojności sponsorów zawodnicy mogą liczyć na nagrody rzeczowe oraz promocje. Przewidziane biegi w dniu zawodów: Junior 85, Quad 2K/4K, Open podzielona na klasy: Licencja, Amator E1, E2/E3, Junior, Weteran. Więcej info: www.motoxtreme.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje1 kwietnia 2011, 00:00,

Czemu Marta jest uparta - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów, przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: CZEMU MARTA JEST UPARTA, w wykonaniu Teatru PIKUS. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 kwietnia 2011 roku, o godzinie 15:15 w sali Ośrodka Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Zapraszamy!

CZEMU MARTA JEST UPARTA

"...W pewnym mieście do przedszkola przyszła mała Marta; roztrzepana, przekorna i strasznie uparta..." - tak rozpoczyna się opowieść o przygodach pewnej małej dziewczynki, która traktuje swoich rówieśników "z góry", uważa się za najmądrzejszą, wszystko wiedzącą, we wszystkim najlepszą, a do tego wszystkiego nikogo nie słucha... Na złość wszystkim plecie bzdury, wygaduje głupstwa, a na dodatek lekceważy dobra rady dorosłych i rówieśników wyśmiewając ich uwagi... Nie inaczej postępuje z zabawkami - rzuca nimi, psuje, chowa przed innymi przedszkolakami. Bo przecież tylko jej wszystko wolno, tylko ona wszystko wie najlepiej! Jednak wszystko trwa do czasu...

CZEMU MARTA JEST UPARTA

Zirytowane jej zachowaniem zabawki, pod przewodnictwem Pajaca postanawiają wziąć sprawy w swoje lalkowe i pajacykowe ręce... Wykorzystując sposób zachowania Marty jako metodę, zgodnie ze starą zasadą: "...kto mieczem wojuje od miecza ginie..." zaczynają być uparte, przekorne, roztrzepane... Tak jak Marta postanawiają nikogo nie słuchać, wygadywać głupstwa, lekceważyć dobre rady... To wszystko skłania dziewczynkę do przemyślenia swojego zachowania i, co wszystkich cieszy, zmiany postępowania. W pełnej śmiesznych zdarzeń i dialogów atmosferze wszystko zmierza do szczęśliwego końca, kiedy to sama Marta stwierdza, że: "już głupstw pleść nie będzie".
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno