Informacje30 października 2015, 07:30,

Kolejne kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniu 30 października 2015 roku, już po raz drugi policjanci z piaseczyńskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzić będą wzmożone kontrole prawidłowości parkowania. Mieszkańcy Piaseczna widząc wykroczenia coraz częściej reagują i informują piaseczyńskich policjantów. W związku z tym funkcjonariusze z piaseczyńskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi w dniu 30 października 2015 roku na terenie Piaseczna, po raz drugi przeprowadzą działania ukierunkowane na prawidłowe parkowanie pojazdów.

Kontrole będą prowadzone w godzinach: 7.30-9.00 oraz 15.00-17.00 w rejonach szkół, a także ulic o największym natężeniu ruchu.

Kontrole prawidłowości parkowania w Piasecznie

Przypomnijmy!

Podstawowymi znakami regulującymi kwestie parkowania, są pionowe oznaczenia o symbolach B-35 (zakaz postoju dłuższego niż minutę) oraz B-36 (zakaz zatrzymywania się). Niedostosowanie się do nich grozi karą w wysokości 100 zł, a także 1 punktem karnym. Należy również pamiętać, że znaki te dotyczą zarówno jezdni, jak i chodnika. Wyjątek stanowią sytuacje, w których pod tymi znakami znajdują się dodatkowe tablice określające warunki zakazu.

W polskich przepisach obowiązuje również zakaz parkowania pojazdów w odległości mniejszej, niż 10 metrów od skrzyżowania. Złamanie tej zasady jest równoznaczne z mandatem (300 zł) i otrzymaniem jednego punktu karnego. Przepis ten nie ma zastosowania w przypadku połączenia dróg, czyli miejsca przecięcia się drogi twardej z np. gruntową lub wewnętrzną.

Znacznie wyższe kary grożą kierowcom, którzy pozostawią swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych, jak np. trawnik W takich sytuacjach, straż miejska lub policja może ukarać kierującego mandatem w wysokości nawet do 500 zł.

Większe wydatki czekają na tych kierowców, którzy pozostawią swoje auto w sposób uniemożliwiający ruch innym pojazdom lub np. na przejściu dla pieszych. Wówczas, policja lub straż miejska mogą odholować taki samochód na płatny parking strzeżony.

Pamiętajmy, że od 2012 roku obowiązują również surowsze przepisy dotyczące parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych. Kierowca, który nie posiada stosownych uprawnień do pozostawienia pojazdu na takim miejscu może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości nawet do 800 zł, a do „punktowego dorobku” dopisanych zostanie 5 punktów karnych.

Warto dodać, że wszystkie wymienione wyżej regulacje prawne znajdują zastosowanie również na drogach osiedlowych oraz parkingach przy placówkach handlowych. W miejscach oznaczonych znakiem D-52 – „Strefa ruchu", a także D-40 „ Strefa zamieszkania” interwencje związane z niewłaściwym parkowaniem mogą podejmować zarówno strażnicy miejscy, jak również policja.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=7005&start=15
Informacje29 października 2015, 15:18,

Relacja z turnieju szachowego Piaseczyńskie Szachogranie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W niedzielę 25 października 2015 r. w Zespole Szkół RCKU w Piasecznie rozegrany został turniej szachowy pn. I Piaseczyńskie Szachogranie.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju wzięło udział 107 zawodników, w tym 17 kobiet. Średni ranking 9. rundowego turnieju rozegranego systemem szwajcarskim i zgłoszonego do FIDE wynosił 1722 pkt. W kategorii OPEN bezapelacyjnie zwyciężył arcymistrz Bartosz Soćko, wygrywając wszystkie partie. Kolejne miejsca zajęli: Bartłomiej Haberla i Marcel Kanarek.

turniej szachowy pn. I Piaseczyńskie Szachogranie

Wśród kobiet zwyciężyła arcymistrzyni Iweta Rajlich, która wyprzedziła Annę Gasik i Polę Parol. Ponadto przyznano nagrody w kategoriach rankingowych oraz dla najlepszych zawodników do lat 14 i 18 oraz w kategorii Senior 65 +. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis przyznał Nagrodę Specjalną dla najlepszego, młodego zawodnika z Gminy Piaseczno, którą zdobył Jan Golecki z KS „Laura” Chylice a Dyrektor Centrum Kultury w Piasecznie wyróżniła najlepszego szachistę sekcji szachowej CK, którym został Ludwik Karzel. Nagrody wręczali zwycięzcom Wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

turniej szachowy pn. I Piaseczyńskie Szachogranie

Turniej został zorganizowany przez KS „Laura” Chylice, Wydział Promocji Starostwa Powiatowego i Centrum Kultury w Piasecznie - Klub Kultury w Zalesiu Górnym, przy wsparciu dyrekcji Zespołu Szkół RCKU w Piasecznie. Honorowy patronat objął Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski.

Sędzią Głównym turnieju była znakomita szachistka Agnieszka Brustman, aktualnie sędzia międzynarodowy FIDE, której pomagali: sędzia Krzysztof Parol i dyrektor turnieju Dariusz Różycki. Wyniki turnieju dostępne na stronie www.chessarbiter.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11487

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie