Informacje29 października 2015, 15:18,

Relacja z turnieju szachowego Piaseczyńskie Szachogranie

W niedzielę 25 października 2015 r. w Zespole Szkół RCKU w Piasecznie rozegrany został turniej szachowy pn. I Piaseczyńskie Szachogranie.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju wzięło udział 107 zawodników, w tym 17 kobiet. Średni ranking 9. rundowego turnieju rozegranego systemem szwajcarskim i zgłoszonego do FIDE wynosił 1722 pkt. W kategorii OPEN bezapelacyjnie zwyciężył arcymistrz Bartosz Soćko, wygrywając wszystkie partie. Kolejne miejsca zajęli: Bartłomiej Haberla i Marcel Kanarek.

turniej szachowy pn. I Piaseczyńskie Szachogranie

Wśród kobiet zwyciężyła arcymistrzyni Iweta Rajlich, która wyprzedziła Annę Gasik i Polę Parol. Ponadto przyznano nagrody w kategoriach rankingowych oraz dla najlepszych zawodników do lat 14 i 18 oraz w kategorii Senior 65 +. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis przyznał Nagrodę Specjalną dla najlepszego, młodego zawodnika z Gminy Piaseczno, którą zdobył Jan Golecki z KS „Laura” Chylice a Dyrektor Centrum Kultury w Piasecznie wyróżniła najlepszego szachistę sekcji szachowej CK, którym został Ludwik Karzel. Nagrody wręczali zwycięzcom Wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Obłoza.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

turniej szachowy pn. I Piaseczyńskie Szachogranie

Turniej został zorganizowany przez KS „Laura” Chylice, Wydział Promocji Starostwa Powiatowego i Centrum Kultury w Piasecznie - Klub Kultury w Zalesiu Górnym, przy wsparciu dyrekcji Zespołu Szkół RCKU w Piasecznie. Honorowy patronat objął Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski.

Sędzią Głównym turnieju była znakomita szachistka Agnieszka Brustman, aktualnie sędzia międzynarodowy FIDE, której pomagali: sędzia Krzysztof Parol i dyrektor turnieju Dariusz Różycki. Wyniki turnieju dostępne na stronie www.chessarbiter.com

wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11487
Informacje3 listopada 2015, 20:00,

Sztuka teatralna Kandydat w wykonaniu Teatru Podaj Dalej

3 listopada 2015 roku o godzinie 20:00 zapraszamy do Domu Kultury w Piasecznie na sztukę Teatru Podaj Dalej pt.: Kandydat. Bilety w cenie 20 zł, już do nabycia w kasach Centrum Kultury w Piasecznie. Komedia Kandydat, choć powstała cztery lata temu, jest obecnie (podczas trwającej w najlepsze kampanii wyborczej) bardzo aktualna. Opowiada o dwojgu ludzi pragnących zaistnieć w świecie wielkiej polityki. Reżyseria -Witold Bieliński. Tekst - Magdalena Mroszkiewicz. Scenografia i kostiumy - Beata Dąbska. Czas trwania sztuki około 90 min. Obsada: Seweryn Wysocki – Jarosław Gruda / Wiktoria Skowrońska - Magdalena Mroszkiewicz / Miłosz Miłosz - Bartosz Dermont / muzyka - Tomasz Bieliński.

Sztuka teatralna Kandydat w wykonaniu Teatru Podaj Dalej

Seweryn Wysocki (Kandydat) to prosty i uczciwy człowiek, dla którego największą wartością w życiu jest pomoc innym ludziom. Olbrzymie poparcie w lokalnej społeczności bohater zyskuje dzięki swojej ofiarności podczas powodzi (otrzymane z ubezpieczenia pieniądze przeznaczył na cele społeczne). Jego sukces i sławę postanawiają wykorzystać przedstawiciele środowiska medialnego – dziennikarka i specjalista ds. wizerunku. Aby zaistnieć w świecie wielkiej polityki, wciągają Seweryna w sieć ludzkich manipulacji, które mają doprowadzić Kandydata do upragnionego stanowiska. Kampania wyborcza rusza, a zwykły obywatel staje się jednym z trybów machiny Państwa, gdzie aby przetrwać trzeba się rozpychać obiema rękami, co dla Kandydata z jego wartościami może się okazać pyrrusowym zwycięstwem.

Teatr Podaj Dalej - Nośnikiem porozumienia dla dialogu z widzami Teatru Podaj Dalej jest komedia. To doskonały środek przekazu myśli. Naszymi spektaklami nikogo nie ośmieszamy, ale w sposób żartobliwy pokazujemy absurdy świata. W końcu to przez śmiech łatwiej jest mówić o sprawach trudnych. Spektakle są dla nas magicznym czasem kontaktu z publicznością. Uważamy, że sztuka powinna stawiać trudne pytania, na które widz skłonny jest szukać sam odpowiedzi. Mówimy o sprawach ważnych. Tych, które inicjują dyskusję, a w końcu wpływają na zmianę zachowań jednostki ludzkiej.

Redakcja, 16 lipca 2019
wtorek teatralny http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=4264&start=30
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11557