Informacje1 maja 2014, 00:00,

Kolejka wydzierżawiona przez Gminę Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniu 25 kwietnia w Piasecznie Polskie Koleje Państwowe S.A. i Gmina Piaseczno podpisały umowę dzierżawy na mienie kolejki wąskotorowej w Piasecznie. Jest to umowa, która umożliwi kontynuowanie przewozów kolejowych przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej w tym sezonie. Jest to także działanie, które pozwoli wyprostować wiele kwestii formalnych dotyczących chociażby przejmowania fizycznego tego mienia. Umowa obowiązuje do końca roku.

Kolejka wydzierżawiona przez Gminę Piaseczno


- Wierzymy, że w tym okresie uporamy się z kwestiami formalnymi dotyczącymi przejęcia mienia kolejki na współwłasność i zakończymy kilkuletnie starania o ten majątek sukcesem. Dziś ważne jest, żeby majątek kolejki nie był zawieszony w próżni, by miał gospodarza, ale i zarządcę, a przede wszystkim, aby służył naszym mieszkańcom – mówi Burmistrz Piaseczna, Zdzisław Lis, który był inicjatorem takiego rozwiązania. Gmina zapłaci na rzecz PKP S.A. za blisko 8 miesięczne użytkowanie terenów kolejowych około 11 tys. złotych, ale tylko w przypadku, gdyby do końca roku nie udało się przejąć kolejki przez samorządy gminne przez podpisanie aktu notarialnego.

Umowę w piaseczyńskim magistracie podpisali Burmistrz Zdzisław Lis ze strony Gminy Piaseczno oraz Dyrektor Regionalna ds. Współpracy z Samorządami Agata Ograbek i Anna Sokołowska, naczelnik Wydziału Współpracy z Samorządami ze strony PKP S.A.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 maja 2014, 00:00,

Koncert zespołu Pizza Driver Cover Band


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców na koncert zespołu Pizza Driver, który odbędzie się w najbliższą sobotę 3 maja 2014 roku, start o godzinie 20.00. Wstęp 10 zł. 8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa 8 Ball Club: www.8ballclub.pl

KONCERT ZESPO£U PIZZA DRIVER


Zespół PIZZA DRIVER COVER BAND składa się ze doświadczonych muzyków grających już jakiś czas w Warszwskich Pubów i klubach. W skład zespołu wchodzą: Adam Siemierzewicz, Daniel Maksymiuk, Piotr Derwiński, Maciej Duszak. Barwną postacią jest Adam Siemierzewicz, który oryginalną barwą głosu śpiewa utwory min. Smokie, Brayan Adams, Eric Clapton. Zespół wykonuje covery lat 80 i 90 nawiązując do teraźniejszych czasów w muzyce. Demo zespołu Pizza Driver: www.youtube.com/watch?v=KAV1ISu_hsc

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Koncert zespołu Pizza Driver Cover Band
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie