Informacje1 sierpnia 2014, 21:30,

KANAŁ w Kinie Plenerowym w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców do Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie. Najbliższy seans filmowy odbędzie się 1 sierpnia 2014 roku o godz. 21.45, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. Kanał w reż. Andrzeja Wajdy. Miejsce: Park Zdrojowy Amfiteatr w Konstancinie. Wstęp wolny. Zapraszamy do Kina Plenerowego w Konstancinie.

KANAŁ w Kinie Plenerowym w Konstancinie-Jeziornie

KANAŁ - Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje rozstrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.

Informacje1 sierpnia 2014, 19:32,

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Ks. prałat Władysław Michalczyk - proboszcz, dziekan dekanatu tarczyńskiego, Burmistrz Tarczyna, Towarzystwa Przyjaciół Tarczyna, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na uroczyste obchody 70tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wystąpią: Klasyczny kwintet dęty FAVORI w składzie: Sylwia Lorenc - flet, Katarzyna Soja - obój, Konrad Putowski - klarnet, Anna Muszyńska - fagot, Emilian Bońkowski – waltornia Soliści: Małgorzata Urbaniak - Lehmann - sopran, Krzysztof Ciupiński - Świątek – tenor, Prowadzenie - Tomasz Szuran.

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Program uroczystości w Tarczynie:
1 sierpnia (piątek) 2014 r.
Godz. 16.00 - kościół pw. Św. Mikołaja w Tarczynie
- Eucharystia w intencji poległych i żyjących powstańców warszawskich,
Godz. 17.00 - Rynek
- ognisko dla „Płonącej Warszawy”
- złożenie kwiatów pod pomnikiem na Rynku w Tarczynie.
2 sierpnia (sobota) 2014 r.
Godz. 18.30- kościół pw. Św. Mikołaja w Tarczynie
- Koncert pieśni patriotyczno - religijnych.