Informacje2 sierpnia 2019, 19:00,

Focus w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

2 sierpnia 2019 roku o godz. 21.00 rozpocznie się piąty z zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu “Piaseczyńskie Kino Plenerowe”. Tego dnia zobaczymy film pt: “Focus” (2015) w reżyserii Glenn Ficarra i John Requa. Serdecznie zapraszamy.

Focus w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym
“Focus” – emerytowany oszust (Will Smith) bierze pod swoją opiekę młodą, piękną dziewczynę. Ma ją nauczyć fachu i pomóc zdobyć pozycję w biznesie. Wszystko się jednak komplikuje, gdy między nimi zaczyna rodzić się uczucie.

Informacje31 lipca 2019, 06:00,

Pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych w Piasecznie

Na parkingu przy ul. Sierakowskiego powstała pierwsza w Piasecznie stacja ładowania samochodów elektrycznych, zakupiona przez Gminę Piaseczno. Przygotowano dwa miejsca postojowe oznaczone zieloną farbą dla osób,  które będą ładować swoje samochody.

Pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych w Piasecznie
foto Anna Grzejszczyk

Przeczytaj też: Potańcówka na Kisielu 2019, czyli dancing międzypokoleniowy

Stacja zapewnia możliwość ładowania dwóch samochodów jednocześnie, jednego prądem stałym o mocy 40 kW i drugiego prądem zmiennym o mocy 22 kW. Jest bardzo prosta w obsłudze, z panelem informacyjnym na płycie czołowej. Na etapie pilotażu koszty ładowania samochodów elektrycznych pokrywać będzie Gmina.