Informacje14 maja, 07:32,

Kalorie w brzoskwini. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w brzoskwini. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność brzoskwini. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w brzoskwini pochodzą w 8% z białka, 87% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma brzoskwinia, ile waży brzoskwinia lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w brzoskwini, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Peach - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w krewetce? My już wiemy

Brzoskwinia - kalorie i wartości odżywcze

Brzoskwinia zawiera 39 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości brzoskwinia (90 g) to około 35 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości brzoskwinia (90 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 5 minut, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 4 minuty.

Czy brzoskwinia tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Brzoskwinia to produkt o jednej z najniższych ilości kalorii wśród owoców. Spożywanie brzoskwini wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Brzoskwinie to bardzo niskokaloryczne owoce, mogą być zatem spożywane przez osoby odchudzające się. Doskonale nawadniają organizm, dostarczają witamin z grupy B, magnezu, manganu, fosforu, boru czy witaminy K.

Są idealne dla małych dzieci i sportowców, doskonale orzeźwiają i są lekkostrawne. Dodają energii, dbają o wygląd skóry, włosów i paznokci, spowalniają procesy starzenia.

Warto mieć jednak na uwadze, że brzoskwinie z puszki są pozbawione wielu wartości odżywczych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w brzoskwini?

Brzoskwinie zawierają 0.91 g białka na 100g.
Średniej wielkości brzoskwinia (90 g) zawiera ok. 0.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w brzoskwiniach?

Brzoskwinie zawierają 9.54 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości brzoskwinia (90 g) zawiera ok. 8.6 g węglowodanów.

Ile waży brzoskwinia?

Średniej wielkości brzoskwinia (część jadalna po obraniu) waży ok. 90g.

Ile błonnika jest w brzoskwiniach?

Brzoskwinie zawierają w sobie 1.5 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości brzoskwinia (90 g) zawiera ok. 1.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski18 maja, 09:14,

Smart Graft - skuteczna metoda leczenia łysienia

Smart Graft - skuteczna metoda leczenia łysienia

Piękne, zdrowe i gęste włosy są marzeniem większości kobiet oraz mężczyzn. Nadmierna utrata włosów negatywnie wpływa na samopoczucie i komfort życia. Coraz więcej osób szuka skutecznego sposobu na ich zagęszczenie oraz zahamowanie wypadania. Zapytaliśmy specjalistów z Kliniki Miracki o efekty przeszczepu włosów Smart Graft.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przyczyny łysienia

Najczęstszą przyczyną łysienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest wiek. Dokładne mechanizmy utraty włosów związanej z wiekiem nie są znane, natomiast wiadomo, że włosy wraz z upływem czasu stają się cieńsze i słabsze. Do przyczyn łysienia zalicza się:

 • skłonności genetyczne,
 • chemioterapia,
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy,
 • choroby skóry,
 • infekcje grzybicze skóry głowy,
 • stres,
 • niewłaściwa dieta,
 • uszkodzenia mechaniczne mieszków włosowych,
 • przyjmowanie leków o działaniu immunosupresyjnym,
 • choroby zakaźne,
 • zbyt częste używanie kosmetyków do stylizacji włosów.

Przeszczep włosów Smart Graft wykonywany w Klinice Miracki w Warszawie pozwala uzyskać doskonałe rezultaty bez względu na przyczynę łysienia.

Przeszczep włosów - dla kogo?

Innowacyjna metoda Smart Graft przynosi spektakularne efekty przywrócenia naturalnych i gęstych włosów. Z przeszczepu włosów mogą skorzystać osoby borykające się z:

 • łysieniem androgenowym,
 • łysieniem pourazowym,
 • łysieniem na skutek poparzeń i napromieniowania,
 • łysieniem spowodowanym przebytymi stanami zapalnymi skóry,
 • utratą owłosienia w okolicy blizn pourazowych i pooperacyjnych.

Transplantacja włosów Smart Graft jest również doskonałym rozwiązaniem w przypadku ubytków owłosienia w okolicy brwi, brody, wąsów czy klatki piersiowej.

Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów?

Przeszczep włosów Smart Graft jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego lekarza po wcześniejszej konsultacji i wykluczeniu przeciwwskazań, takich jak:

 • zaburzenia krzepliwości,
 • łuszczyca,
 • choroby układu krążenia,
 • cukrzyca,
 • aktywny stan zapalny w okolicy obszaru zabiegowego.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj trwa od 4 do 6 godzin. Lekarz pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe przy pomocy specjalistycznej głowicy ze skalpelem. Następnie pobrane włosy zostają przekazane do sterylnego systemu pojemników. W ostatniej fazie zabiegu lekarz implantuje włosy w wybrany obszar za pomocą precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę. Przeszczep włosów Smart Graft nie wymaga rekonwalescencji, a pierwsze efekty widoczne są po upływie 3-4 miesięcy. Oczekiwane rezultaty przeszczepu pojawiają się po okołu roku od zabiegu.

Przeszczep włosów Smart Graft należy do skutecznych, bezpiecznych i małoinwazyjnych zabiegów. Innowacyjna metoda charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością oraz brakiem blizn pozabiegowych. Transplantacja włosów Smart Graft to skuteczny sposób na:

 • likwidację zakoli,
 • znaczne zagęszczenie włosów,
 • rekonstrukcję owłosienia w okolicy brwi lub rzęs,
 • zapobieganie efektom łysienia.

Jednym z największych atutów zabiegu jest naturalny efekt terapii. Włosy po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu. Nowoczesna metoda umożliwia dostosowanie igieł do dowolnego wyprofilowania fryzury. Przeszczep włosów Smart Graft to szybki i skuteczny sposób na naturalne zagęszczenie włosów. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny mało inwazyjny i nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Smart Graft zapewnia spektakularne rezultaty i pozwala cieszyć się pięknymi, zdrowymi, gęstymi włosami.

Więcej informacji na temat innowacyjnej metody przeszczepu włosów na stronie klinikamiracki.pl

autor/źródło: klinikamiracki.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie