Artykuł partnerski11 maja 2020, 08:14,

Jakie oświetlenie do biura - downlight LED

Jakie oświetlenie do biura - downlight LED

Sprawdź jak oświetlić biuro stosując lampy LED

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jakie oświetlenie do biura

W biurach niezbędne jest takie oświetlenie, które będzie wyglądać dobrze, nie będzie męczyć oczu przy długich godzinach pracy, a zarazem pozwoli na oszczędności energetyczne. Wszystkie te cechy łączy w sobie oświetlenie downlight LED.Downlight LED


Najczęściej montuje się je właśnie w biurach albo sklepach. Tego rodzaju panel LED to oprawa oświetleniowa o małej grubości, którą montuje się bezpośrednio na powierzchni sufitu - gdzie służy do ogólnego oświetlania wnętrza. Montaż można wykonać albo do sufitu nawierzchniowego albo podwieszanego. Charakterystyczną cechą downlight LED, jest idealne przyleganie do powierzchni montażu. Taki prosty a zarazem elegancki design sprawia, że ten typ oświetlenia pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od tego w jakim stylu urządzona jest firma. Tego rodzaju lampa biurowa zostaje wmontowana w sufit i tworzy z nim efektowną całość. Jednocześnie nie jest problematyczna, ponieważ w płycie sufitowej nie trzeba tworzyć otworów na poszczególne lampy, bo oprawę wystarczy zamontować na jej powierzchni.

Zalety oświetlenia typu downlight LED

Oprócz świetnego wyglądu, do korzyści montażu tego typu oświetlenia w biurach można zaliczyć to, że jest ono energooszczędne. Downlight LED jest wykonywane najczęściej z małych, kompaktowych lamp, które równomiernie oświetlają całe pomieszczenia. W biurach najlepiej sprawdzają się panele z lampami 24W. Przy niskim zużyciu energii oświetlenie nadal będzie na tyle optymalne, by nie męczyć oczu w czasie pracy. Uwagę trzeba zwrócić na to, że panele LED mogą oferować różne barwy światła. W instytucjach publicznych dobrze może sprawdzić się światło o barwie neutralnej 4000K (i >4000K), najbardziej zbliżone do dziennego. Barwy zimne są bardziej motywujące do pracy, natomiast światło o barwie ciepłej - 3000K, działa bardziej relaksująco. Dużą zaletą jest również to, że obudowy tego typu oświetlenia dostępne są w różnych materiałach, kształtach i kolorach - dzięki czemu można je dopasować do każdego biura.

źródło: www.kingled.pl 

autor/źródło: kingled.pl

Napisz komentarz

Informacje6 maja 2020, 07:32,

Ile kalorii jest w omlecie? My już wiemy

Ile kalorii jest w omlecie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność omletu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w omlecie pochodzą w 29% z białka, 0% z węglowodanów i 71% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma omlet, ile waży omlet lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w omlecie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Omelette - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w paluszkach. Dane zasakakują

Omlet - kalorie i wartości odżywcze

Omlet zawiera 149 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości omlet (90 g) to około 134 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości omlet (90 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 19 minut, pływać przez 16 minut lub biegać przez 13 minut.

Czy omlet tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Omlet to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii produktów nabiałowych). Spożywanie omletu wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w omlecie?

Omlet zawiera 9.99 g białka na 100g.
Średniej wielkości omlet (90 g) zawiera ok. 9 g białka.

Ile węglowodanów jest w omlecie?

0 g węglowodanów - omlet nie zawiera węglowodanów.

Ile waży omlet?

Średniej wielkości omlet (część jadalna po obraniu) waży ok. 90g.

Ile błonnika jest w omlecie?

0 g błonnika - omlet nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie