Artykuł partnerski18 maja, 09:14,

Smart Graft - skuteczna metoda leczenia łysienia

Smart Graft - skuteczna metoda leczenia łysienia

Piękne, zdrowe i gęste włosy są marzeniem większości kobiet oraz mężczyzn. Nadmierna utrata włosów negatywnie wpływa na samopoczucie i komfort życia. Coraz więcej osób szuka skutecznego sposobu na ich zagęszczenie oraz zahamowanie wypadania. Zapytaliśmy specjalistów z Kliniki Miracki o efekty przeszczepu włosów Smart Graft.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przyczyny łysienia

Najczęstszą przyczyną łysienia zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest wiek. Dokładne mechanizmy utraty włosów związanej z wiekiem nie są znane, natomiast wiadomo, że włosy wraz z upływem czasu stają się cieńsze i słabsze. Do przyczyn łysienia zalicza się:

 • skłonności genetyczne,
 • chemioterapia,
 • niedoczynność i nadczynność tarczycy,
 • choroby skóry,
 • infekcje grzybicze skóry głowy,
 • stres,
 • niewłaściwa dieta,
 • uszkodzenia mechaniczne mieszków włosowych,
 • przyjmowanie leków o działaniu immunosupresyjnym,
 • choroby zakaźne,
 • zbyt częste używanie kosmetyków do stylizacji włosów.

Przeszczep włosów Smart Graft wykonywany w Klinice Miracki w Warszawie pozwala uzyskać doskonałe rezultaty bez względu na przyczynę łysienia.

Przeszczep włosów - dla kogo?

Innowacyjna metoda Smart Graft przynosi spektakularne efekty przywrócenia naturalnych i gęstych włosów. Z przeszczepu włosów mogą skorzystać osoby borykające się z:

 • łysieniem androgenowym,
 • łysieniem pourazowym,
 • łysieniem na skutek poparzeń i napromieniowania,
 • łysieniem spowodowanym przebytymi stanami zapalnymi skóry,
 • utratą owłosienia w okolicy blizn pourazowych i pooperacyjnych.

Transplantacja włosów Smart Graft jest również doskonałym rozwiązaniem w przypadku ubytków owłosienia w okolicy brwi, brody, wąsów czy klatki piersiowej.

Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów?

Przeszczep włosów Smart Graft jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego lekarza po wcześniejszej konsultacji i wykluczeniu przeciwwskazań, takich jak:

 • zaburzenia krzepliwości,
 • łuszczyca,
 • choroby układu krążenia,
 • cukrzyca,
 • aktywny stan zapalny w okolicy obszaru zabiegowego.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj trwa od 4 do 6 godzin. Lekarz pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe przy pomocy specjalistycznej głowicy ze skalpelem. Następnie pobrane włosy zostają przekazane do sterylnego systemu pojemników. W ostatniej fazie zabiegu lekarz implantuje włosy w wybrany obszar za pomocą precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę. Przeszczep włosów Smart Graft nie wymaga rekonwalescencji, a pierwsze efekty widoczne są po upływie 3-4 miesięcy. Oczekiwane rezultaty przeszczepu pojawiają się po okołu roku od zabiegu.

Przeszczep włosów Smart Graft należy do skutecznych, bezpiecznych i małoinwazyjnych zabiegów. Innowacyjna metoda charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością oraz brakiem blizn pozabiegowych. Transplantacja włosów Smart Graft to skuteczny sposób na:

 • likwidację zakoli,
 • znaczne zagęszczenie włosów,
 • rekonstrukcję owłosienia w okolicy brwi lub rzęs,
 • zapobieganie efektom łysienia.

Jednym z największych atutów zabiegu jest naturalny efekt terapii. Włosy po zabiegu przeszczepu włosów Smart Graft rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu. Nowoczesna metoda umożliwia dostosowanie igieł do dowolnego wyprofilowania fryzury. Przeszczep włosów Smart Graft to szybki i skuteczny sposób na naturalne zagęszczenie włosów. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny mało inwazyjny i nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Smart Graft zapewnia spektakularne rezultaty i pozwala cieszyć się pięknymi, zdrowymi, gęstymi włosami.

Więcej informacji na temat innowacyjnej metody przeszczepu włosów na stronie klinikamiracki.pl

autor/źródło: klinikamiracki.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski18 maja, 09:10,

Jak wybrać najlepsze szkolenia dla Twojej firmy?

Jak wybrać najlepsze szkolenia dla Twojej firmy?

Żyjemy w świecie, w którego centrum stawia się wiedzę. Poszerzanie horyzontów i zdobywanie nowych kompetencji stanowi bowiem podstawę dla życia prywatnego i zawodowego. W pracy podnoszenie kwalifikacji przyczynia się do rozwoju pracownika, zwiększania jego kreatywności oraz motywacji do działania. Można tego dokonać na wiele różnych sposobów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Podnoszenie kompetencji a indywidualne cechy pracownicze

 

Można zdecydować się na szkolenia dofinansowane, organizowane przez akademia przedsiębiorczości lub płatne, z zakresu umiejętności zawodowych lub kontaktów interpersonalnych. Opcji jest naprawdę wiele. Podnoszenie kompetencji w pracy prowadzi do ogólnego rozwoju każdego pracownika. Coraz częściej jest on przeprowadzany jako element Indywidualnego Planu Rozwoju Pracownika (IPR). Co to takiego?

Mówiąc najprościej, jest to konkretny program działań, które ustala się dla pracownika w cyklach rocznych. Podstawą do stworzenia takiego planu rozwoju jest rozmowa między pracownikiem, jego bezpośrednim przełożonym i przedstawicielem działu HR. Podczas niej, korzysta się z różnych narzędzi, jak testy psychologiczne, sesje pytań itp., dzięki którym ustala się wspólnie, jakie kompetencje powinny być rozwijane jako pierwsze.

 

Podnoszenie kompetencji od podszewki

 

Zdobywanie wiedzy może się odbywać na różnych poziomach, z zastosowaniem rozmaitych narzędzi.

Istnieje wiele metod edukacyjnych. Przybierają formę zamkniętą (dedykowaną pracownikom jednej firmy) lub otwartą (ogólno dostępne dla wszystkich). Takie szkolenia prowadzi także agencja marketingowa warszawa.

Najczęściej stosuje się trzy metody zwiększania kompetencji:

 • kursy (językowe, techniczne, programistyczne itp.),
 • szkolenia (obsługa specjalistycznych maszyn, kampanie promocyjne w social mediach lub AdWords),
 •  

Choć wydawać by się mogło, że terminy „kurs” i „szkolenie” są synonimami, to jednak występuje pomiędzy nimi subtelna różnica. Kursy są z góry nastawione na efekt – zdobycie konkretnych, wcześniej nieposiadanych umiejętności, zwiększenie poziomu wiedzy na jakiś temat. Może to być kurs językowy, obsługi specjalistycznego oprogramowania do pracy w biurze architektonicznym itp.

Natomiast szkolenie ma zawsze na celu doskonalenie umiejętności z jakiegoś tematu. Na przykład, jeśli zapiszemy się na szkolenie Facebook Lublin z optymalizacji kampanii promocyjnych, mamy szansę poszerzyć swoją wiedzę, poprawić umiejętności oraz wejść na wyższy poziom znajomości dostępnych narzędzi marketingowych w ramach popularnego medium społecznościowego.

Pozostały jeszcze warsztaty, czyli przekuwanie teoretycznej wiedzy w praktykę. Nieważne bowiem ile książek na dany temat przeczytamy lub ile wykładów nawet najlepszych specjalistów wysłuchamy. Póki nie przetestujemy ich w praktyce, nie mają większej wartości dla rozwoju biznesu i przedsiębiorstwa.

 

Dlaczego warto się szkolić?

 

Wybór szkoleń dla personelu zależy oczywiście od pracodawcy. Aby zoptymalizować działanie firmy, musi być on ściśle powiązany z konkretnymi predyspozycjami zatrudnionych osób. Dlatego tak istotne jest regularne tworzenie Indywidualnych Planów Rozwojowych oraz częste rozmowy z pracownikami. Dzięki temu udaje się najlepiej dopasować typ oraz tematykę zajęć oraz zmaksymalizować przyswajaną wiedzę i kompetencje.

Dlaczego podnoszenie kompetencji zawodowych jest tak ważne? Z punktu widzenia jednostki, pomaga w kompleksowym rozwoju, sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie oraz budujemy pozycję bezkonkurencyjnego eksperta w danej dziedzinie. Zwiększa to na efektywność oraz pozycję w zespole, może też być podstawą do awansu w przyszłości.

Dzięki odpowiedniemu rozwojowi wszystkich pracowników, firma działa sprawniej, uzyskuje coraz lepsze wyniki sprzedażowe i finansowe oraz stabilnie się rozwija.

Szkolenia, kursy i warsztaty podnoszą kompetencje oraz prowadzą do rozkwitu biznesu, poprzez budowanie silnej pozycji na rynku. Dzięki nim, dochodzi do rozwoju jednostkowego i kolektywnego. Można by wręcz rzec, że firma i pracownicy to jedno.

autor/źródło: edutree.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie