Informacje3 grudnia 2019, 07:31,

Jaka jest zawartość kalorii w rozmarynie? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w rozmarynie? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność rozmarynu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w rozmarynie pochodzą w 9% z białka, 56% z węglowodanów i 35% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma rozmaryn, ile waży rozmaryn lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w rozmarynie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Rosemary - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy cebula ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Rozmaryn - kalorie i wartości odżywcze

Rozmaryn zawiera 131 kcal na 100g.

Przykładowo garść liści rozmarynu (25 g) to około 33 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść liści rozmarynu (25 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 5 minut, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy rozmaryn tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w rozmarynie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii przypraw. Spożywanie rozmarynu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród przypraw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w rozmarynie?

Liście rozmarynu zawierają 3.31 g białka na 100g.
Garść liści rozmarynu (25 g) zawiera ok. 0.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w liściach rozmarynu?

Liście rozmarynu zawierają 20.7 g węglowodanów na 100g.
Garść liści rozmarynu (25 g) zawiera ok. 5.2 g węglowodanów.

Ile waży rozmaryn?

Garść liści rozmarynu waży ok. 25g.
Łyżka rozmarynu waży ok. 10g.

Ile błonnika jest w liściach rozmarynu?

Liście rozmarynu zawierają w sobie 14.1 g błonnika na 100g.
Garść liści rozmarynu (25 g) zawiera ok. 3.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 12% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje1 grudnia 2019, 07:31,

Ile kalorii jest w durianie? My już wiemy

Ile kalorii jest w durianie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność duriana. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w durianie pochodzą w 4% z białka, 67% z węglowodanów i 30% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma durian, ile waży durian lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w durianie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Durian - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy cebula ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Durian - kalorie i wartości odżywcze

Durian zawiera 147 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g owoców duriana można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 21 minut, pływać przez 17 minut lub biegać przez 15 minut.

Czy durian tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w durianie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie duriana wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Durian zawiera dużą ilość węglowodanów i sporo – jak na owoc – tłuszczu.

Inne cenne składniki to witaminy A, C i z grupy B oraz liczne minerały: wapń, magnez, żelazo, fosfor, mangan, potas, sód oraz cynk.

Owoc ten znalazł zastosowanie w tradycyjnej azjatyckiej medycynie ludowej a także kosmetologii – odpowiada za odmładzanie i odżywianie skóry.

Ze względu na skład chemiczny durianu nie wolno łączyć z alkoholem oraz kawą, gdyż może to być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w durianie?

Owoce duriana zawierają 1.47 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w owocach duriana?

Owoce duriana zawierają 27.09 g węglowodanów na 100g.

Ile waży durian?

Jesteśmy w trakcie ważenia duriana. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g duriana.

Ile błonnika jest w owocach duriana?

Owoce duriana zawierają w sobie 3.8 g błonnika na 100g.
100g owoców duriana zawiera ok. 3.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie