Informacje18 listopada 2019, 07:31,

Kalorie w smalcu. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w smalcu. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność smalcu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w smalcu pochodzą w 0% z białka, 0% z węglowodanów i 100% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma smalec, ile waży smalec lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w smalcu, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Lard - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma mięso mielone wieprzowe? Nie uwierzysz

Smalec - kalorie i wartości odżywcze

Smalec zawiera 898 kcal na 100g.

Na przykład łyżka smalcu (12 g) to około 108 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka smalcu (12 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 5.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 15 minut, pływać przez 13 minut lub biegać przez 11 minut.

Czy smalec tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Smalec to produkt o jednej z najwyższych ilości kalorii w kategorii tłuszcze i oleje. Spożywanie smalcu wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród tłuszczy i olejów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w smalcu?

Smalec zawiera 0.07 g białka na 100g.
Łyżka smalcu (12 g) zawiera ok. 0 g białka.

Ile węglowodanów jest w smalcu?

0 g węglowodanów - smalec nie zawiera węglowodanów.

Ile waży smalec?

Łyżka smalcu waży ok. 12g.
Łyżeczka smalcu waży ok. 7g.

Ile błonnika jest w smalcu?

0 g błonnika - smalec nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 500 odsłon22 listopada 2019, 15:38,

Urządzenia i maszyny stosowane w gastronomii

Urządzenia i maszyny stosowane w gastronomii

Zanim potrawy trafią na restauracyjne stoliki, muszą zostać starannie przygotowane z użyciem rozmaitych sprzętów. W kuchniach wykorzystuje się wiele urządzeń do obróbki żywności, które usprawniają pracę personelu. Jakie sprzęty można znaleźć w wyposażeniu lokalu gastronomicznego?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Podstawowy podział urządzeń

Sprzęt gastronomiczny standardowo grupuje się na służący do magazynowania, produkcji oraz ekspedycji i transportu żywności. Z kolei w ramach każdej z wymienionych grup wyodrębnia się rozmaite maszyny i przyrządy o konkretnych funkcjach. W ten sposób sprzęty obecne w kuchni i na zapleczu dzieli się na urządzenia chłodnicze, urządzenia do mechanicznej obróbki żywności, urządzenia do obróbki cieplnej, meble gastronomiczne i pomocnicze przybory kuchenne. Aby nabyć wszystkie te sprzęty, najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep gastronomiczny albo skorzystać z usług sklepów online, co przyspieszy zakupy.

Żeby uprościć i w pewnym stopniu zautomatyzować pracę personelu, większość sprzętów uległa unifikacji poprzez dostosowanie wymiarów obszarów roboczych do tak zwanej Gastro Normy (GN 1/1), której wymiar podstawy wynosi 560 x 325 mm. Wspomniane jednostki mają odzwierciedlenie w pojemnikach GN o odpowiednich wymiarach i numeracji. Taka normalizacja pozwala na wykorzystanie rozmaitych urządzeń, na przykład szafy mroźniczej, pieca konwekcyjno-parowego i krajalnicy, w przebiegu procesu przygotowywania potrawy bez zbędnego przekładania dań, co zapobiega ich zanieczyszczeniu krzyżowemu.

Urządzenia gastronomiczne do produkcji potraw i napojów

Wśród sprzętów do produkcji dań i napojów można wyróżnić urządzenia do obróbki mechanicznej. Służą one do krojenia, mielenia, miksowania i innych czynności zakładających zmianę konsystencji żywności. Kolejną grupą sprzętów w tej kategorii są wszelkie aparaty do obróbki cieplnej. Należą do nich między innymi piece konwekcyjno-parowe, frytkownice czy grille. Do produkcji napojów służą z kolei ekspresy do kawy i pozostałe urządzenia do produkcji napojów, w tym sokowirówki i blendery. Wszystkie wymienione sprzęty można znaleźć na stronie https://agusto.pl. W jednym miejscu uda się skompletować wyposażenie profesjonalnej kuchni.

Urządzenia do obróbki mechanicznej

Warto dowiedzieć się nieco więcej o wspomnianych wyżej urządzeniach do obróbki mechanicznej. Takich sprzętów używa się do obierania i oczyszczania, rozdrabniania oraz formowania produktów. Na czym polegają te procesy? Obieranie i oczyszczanie ma na celu usunięcie z żywości części niejadalnych i zanieczyszczeń. Rozdrabnianie służy zmniejszeniu rozmiarów surowca oraz osiągnięciu określonej formy i kształtu. Do tego celu używany jest sprzęt gastronomiczny do krojenia, np., krajalnice, rozgniatania (np. młynki i maszynki do mielenia), ściskania (ubijarki) i piłowania (np. piły do kości). Do obróbki mechanicznej służą też miksery, tłuczki i wyciskarki soku.

Urządzenia gastronomiczne, które powinny zaleźć się w każdej kuchni, muszą ułatwiać obróbkę żywności, jej przechowywanie i transport. Znając podstawowy podział sprzętów oraz ich funkcje, łatwiej skompletować profesjonalne wyposażenie baru czy restauracji. Dzięki posiadanej wiedzy nie trzeba obawiać się, że pracę kucharzy zakłóci niewystarczająca ilość urządzeń czy ich niedopasowanie do sposobu przygotowywania potraw określonego rodzaju.

autor/źródło: agusto.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie