Informacje1 grudnia 2019, 07:31,

Ile kalorii jest w durianie? My już wiemy

Ile kalorii jest w durianie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność duriana. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w durianie pochodzą w 4% z białka, 67% z węglowodanów i 30% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma durian, ile waży durian lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w durianie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Durian - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy cebula ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Durian - kalorie i wartości odżywcze

Durian zawiera 147 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g owoców duriana można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 21 minut, pływać przez 17 minut lub biegać przez 15 minut.

Czy durian tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w durianie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie duriana wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Durian zawiera dużą ilość węglowodanów i sporo – jak na owoc – tłuszczu.

Inne cenne składniki to witaminy A, C i z grupy B oraz liczne minerały: wapń, magnez, żelazo, fosfor, mangan, potas, sód oraz cynk.

Owoc ten znalazł zastosowanie w tradycyjnej azjatyckiej medycynie ludowej a także kosmetologii – odpowiada za odmładzanie i odżywianie skóry.

Ze względu na skład chemiczny durianu nie wolno łączyć z alkoholem oraz kawą, gdyż może to być bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w durianie?

Owoce duriana zawierają 1.47 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w owocach duriana?

Owoce duriana zawierają 27.09 g węglowodanów na 100g.

Ile waży durian?

Jesteśmy w trakcie ważenia duriana. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g duriana.

Ile błonnika jest w owocach duriana?

Owoce duriana zawierają w sobie 3.8 g błonnika na 100g.
100g owoców duriana zawiera ok. 3.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje30 listopada 2019, 07:31,

Czy jajko gotowane ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy jajko gotowane ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność jajka gotowanego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jajku gotowanym pochodzą w 33% z białka, 3% z węglowodanów i 64% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jajko gotowane, ile waży jajko gotowane lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jajku gotowanym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Boiled egg - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kawa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Jajko gotowane - kalorie i wartości odżywcze

Jajko gotowane zawiera 155 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości jajko gotowane (55 g) to około 85 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości jajko gotowane (55 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy jajko gotowane tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Jajko gotowane to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii produktów nabiałowych). Spożywanie jajka gotowanego wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jajku gotowanym?

Jajka gotowane zawierają 12.58 g białka na 100g.
Średniej wielkości jajko gotowane (55 g) zawiera ok. 6.9 g białka.

Ile węglowodanów jest w jajkach gotowanych?

Jajka gotowane zawierają 1.12 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości jajko gotowane (55 g) zawiera ok. 0.6 g węglowodanów.

Ile waży jajko gotowane?

Średniej wielkości jajko gotowane (część jadalna po obraniu) waży ok. 55g.

Ile błonnika jest w jajkach gotowanych?

0 g błonnika - jajka gotowane nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie