Informacje5 stycznia 2016, 11:15,

Internat Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii wraca po 13 latach

Zlikwidowany w 2003 roku internat Zespołu Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii, został gruntownie wyremontowany. Już wkrótce zacznie służyć uczniom popularnej „Budowlanki” oraz wszystkim chętnym wybierającym naukę w Górze Kalwarii. - Wierzę, że komfortowy internat będzie magnesem przyciągającym uczniów, dla których do tej pory przeszkodą był dojazd do szkół w naszym mieście. Mam też nadzieję, że dzięki tej inwestycji wzrośnie zainteresowanie szkołami średnimi w Górze Kalwarii – powiedział Arkadiusz Strzyżewski Wicestarosta Piaseczyński.

Zagospodarowany teren przyszkolny

Prace remontowe trwały ponad 2 miesiące, koszt adaptacji wyniósł 700 tys. zł. Odnowiono całe piętro budynku, dzięki czemu do dyspozycji uczniów jest 14 dwuosobowych pokoi, łazienki oraz przestronna świetlica z aneksem kuchennym. Teren wokół budynku został starannie zagospodarowany. Wymieniono między innymi nawierzchnię na ciągach spacerowych oraz parkingu (od ul. Chopina), posadzono nową zieleń oraz ustawiono elementy małej architektury. Niedawno została również uruchomiona szkolna stołówka, z której będą mogli korzystać mieszkańcy szkolnego internatu oraz uczniowie i pracownicy szkoły. Łącznie koszt wszystkich inwestycji wyniósł w mijającym roku blisko 1 mln zł. W planach są kolejne modernizacje i remonty budynków szkoły.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Aneks kuchenny

Wojciech Zmysłowski - Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Korytarz w wyremontowanym internacie

fot. Piotr Walczak

Pokój w wyremontowanym internacie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=11680
Informacje4 stycznia 2016, 12:00,

Ruszają zapisy na Garmin Iron Triathlon 2016 - Piaseczno 22 maja

Punktualnie o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie imprezy www.irontriathlon.pl zostaną uruchomione zapisy na Garmin Iron Triathlon 2016 oraz zawody dla dzieci Garmin Kids! Przypominamy, że w tym roku zawodnicy będą się ścigać na dwóch dystansach (1/4 Ironmana oraz 1/8 Ironmana, a także w trzyosobowych sztafetach na „ćwiartce”). W skład cyklu GIT2016 będzie wchodziło 5 impreza: Piaseczno (22.05.2016), Ślesin (05.06.2016), Radków (19.06.2016), Stężyca (03.07.2016) i Elbląg (17.07.2016).

Ruszają zapisy na Garmin Iron Triathlon 2016

Zapisy zostaną przeprowadzone przez profesjonalny system zapisów www.startlist.pl , w którym zawodnicy oprócz rejestracji na same zawody będą mogli otrzymać automatyczne zniżki przy zapisach na więcej niż jedną imprezę z tego cyklu, a także wybrać specjalne oferty takie jak: dodatkowa koszulka techniczna i czepek silikonowy z danych zawodów, dedykowaną bluzę, czy koszulkę z długim rękawem i subtelnym logotypem Garmin Iron Triathlon, spersonalizowaną koszulkę dla kibica z Twoim imieniem, czy niezwykle motywującą książkę Łukasza Grassa - „Trzy Mądre Małpy”, a także książkę, która powinna znaleźć się w każdym domu „Sportowa Rodzinka”! Ponadto zawodnicy będą mogli wybrać jedną z dodatkowych usług takich jak indywidualny plan treningowy do triathlonu przygotowany przez trenerów Labosport Polska, czy wstępne zgłoszenie na Triathlonową Majówkę w Kozienicach, która odbędzie się w dniach 02.05.2016-08.05.2016. Dodatkowo po zawodach uczestnicy będą mogli zobaczyć obszerne statystyki z zawodów, a także zakupić swoje zdjęcia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Ruszają zapisy na Garmin Iron Triathlon 2016

Organizatorzy cyklu Garmin Iron Triathlon 2016 wspólnie z partnerską imprezą Castle Triathlon Malbork, która odbędzie się 4 września 2016 roku na dwóch dystansach: 1/2 Ironmana oraz Ironman przygotowali promocję łączoną, dzięki której można zaoszczędzić 100zł! Wszyscy zawodnicy, którzy nie zdążyli zapisać się do Malborka w pierwszym terminie płatności, a zapiszą się na dowolną imprezę z cyklu GIT2016, wtedy wpisowe na Castle Triathlon Malbork 2016 będzie wynosiło 300zł (dystans 1/2IM) i 400zł (dystans IM). Promocja obowiązuje do 30 kwietnia!

Marcin, 16 lipca 2019
Garmin Iron Triathlon http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=9692&start=15