Informacje12 grudnia 2019, 07:32,

Ile kalorii jest w szpinaku? My już wiemy

Ile kalorii jest w szpinaku? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność szpinaku. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w szpinaku pochodzą w 39% z białka, 49% z węglowodanów i 12% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma szpinak, ile waży szpinak lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w szpinaku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Spinach - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy jajko gotowane ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Szpinak - kalorie i wartości odżywcze

Szpinak zawiera 23 kcal na 100g.

Przykładowo garść liści szpinaku (35 g) to około 8 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść liści szpinaku (35 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy szpinak tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Szpinak to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii warzyw). Spożywanie szpinaku wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w szpinaku?

Liście szpinaku zawierają 2.86 g białka na 100g.
Garść liści szpinaku (35 g) zawiera ok. 1 g białka.

Ile węglowodanów jest w liściach szpinaku?

Liście szpinaku zawierają 3.63 g węglowodanów na 100g.
Garść liści szpinaku (35 g) zawiera ok. 1.3 g węglowodanów.

Ile waży szpinak?

Garść liści szpinaku waży ok. 35g.
Szklanka szpinaku waży ok. 55g.

Ile błonnika jest w liściach szpinaku?

Liście szpinaku zawierają w sobie 2.2 g błonnika na 100g.
Garść liści szpinaku (35 g) zawiera ok. 0.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski16 grudnia 2019, 10:51,

Jeśli nie chcesz zostać zalany szumem medialnym, tylko najzwyczajniej w świecie poczytać ciekawe wiadomości, to jest taki portal - Pinbook.pl

Jeśli nie chcesz zostać zalany szumem medialnym, tylko najzwyczajniej w świecie poczytać ciekawe wiadomości, to jest taki portal - Pinbook.pl

Wiadomości Znajdziesz tam ciekawe wiadomości z Polski i ze świata, bo Pinbook.pl analizuje informacje z różnych, wiarygodnych źródeł. Z Pinbook.pl dowiesz się o tragediach, jakie wydarzyły się na świecie w ciągu ostatnich 24 godzin. Znajdziesz informacje które elektryzują ludzi w różnych krajach. Dowiesz się, co ciekawego wydarzyło się w Polsce. Pinbook.pl nie będzie cię zanudzał polityką czy przemądrzałą ekonomią. Pinbook.pl to portal dla każdego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Celebryci

Jeśli interesują cię plotki o aktorach, pisarzach, celebrytach - to najciekawsze i zawsze aktualne wiadomości znajdziesz właśnie na Pinbook.pl! Chcesz zaskoczyć znajomych? A może wybierasz się na rodzinny obiad? Koniec z nudą przy rosole! Pinbook.pl to kopalnia inspirujących tematów. Wykażesz się najbardziej aktualnymi i fascynującymi informacjami z życia gwiazd, znajdziesz tu zabawne, i co najważniejsze, prawdziwe historie. Dzięki Pinbook.pl rozśmieszysz albo wzruszysz swoich przyjaciół. Nie dasz się zaskoczyć znajomym - ty już to wiesz. Wiesz kto się pobrał, kto z kim się rozstał, komu dzieje się krzywda.

Sport

Dowiesz się z wiarygodnego źródła, jakim jest Pinbook.pl, kto z kim gra dzisiaj mecz, kto ma szanse na sukces, a kto ma problemy. Pinbook.pl pokaże ci to, co dzieje się w szatniach stadionów i tam, gdzie nie sięgają kamery telewizji. Zobaczysz prawdziwe oblicze sportu. Pot, łzy, szczęście i wielkie pieniądze.

Biznes i praca

Jeśli szukasz pracy i chcesz wiedzieć jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, zajrzyj na Pinbook.pl. Może potrzebujesz porady prawnej, bo właśnie wybierasz się na urlop, a szef nie chce cię puścić? Oczywiście, otwórz przeglądarkę, wpisz Pinbook.pl i wejdź w zakładkę Biznes i praca. Politycy codziennie kombinują z podatkami i przepisami. Warto być na bieżąco. Dobrze jest codziennie zajrzeć na Pinbook.pl, znajdziesz tam wszystko, co powinieneś wiedzieć. 

Rewelacyjny portal informacyjny Pinbook.pl

Bieżące i aktualne wiadomości, istotne informacje z życia gwiazd, szokujące informacje z całego świata, najciekawsze newsy biznesowe, prawdziwe oblicze sportu - to wszystko teraz w jednym miejscu - w Pinbook.pl. Wszystkie artykuły pisane są żywym, prostym językiem. Nie musisz czytać dwudziestu stron, aby wyrobić sobie własne zdanie. Zwięzła i konkretna informacja oszczędza twój czas. Nareszcie jest portal dla ludzi aktywnych, ciekawych świata i myślących. Układ portalu Pinbook.pl jest prosty i intuicyjny. Bez trudu znajdziesz poszukiwane informację. Watro spróbować! 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami i doniesieniami to zapraszamy do odwiedzenia strony partnera spokeo.

autor/źródło: Pinbook.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie