Artykuł partnerski3 grudnia 2019, 10:15,

Czym się zajmuje agencja pracy i w czym może pomóc?

Czym się zajmuje agencja pracy i w czym może pomóc?

Mogłoby się wydawać, że agencje pracy zajmują się głównie poszukiwaniem pracowników dla firm, z którymi współpracują. Choć jest to jedno z głównych zadań, to tak naprawdę zakres działalności agencji jest znacznie szerszy. Warto dowiedzieć się, czym zajmują się agencje pracy i to bez względu na to, czy jest się pracodawcą, pracownikiem, czy osobą poszukującą pracy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Agencja pracy pomaga pracodawcom i pracownikom

Podstawowym zadaniem agencji zatrudnienia jest pośredniczenie pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Dokładniej mówić agencja pracy pomaga znaleźć zatrudnienie osobom, które go poszukują, a pracodawcą pracowników o pożądanych kwalifikacjach. Zadanie to może być spełniane na różne sposoby, za pomocą różnych rozwiązań.

Rozpowszechnianie ofert pracy

Kolejnym zadaniem, które wykonują agencje pracy, jest rozpowszechnianie ofert zatrudnienia. Często w dużym stopniu ułatwia to dotarcie do potencjalnych pracowników. Ponadto agencja zatrudnienia nie tylko rozpowszechnia ogłoszenia, ale pomaga je tworzyć. W ten sposób łatwiej jest znaleźć pracownika o danych kwalifikacjach. Co więcej, pracownicy i osoby poszukujące pracy w jasny i prosty sposób mogą zobaczyć, czego pracodawca oczekuje, ale także co ma do zaoferowania.

Analiza rynku zatrudnienia

Agencja pracy wykonuje także szereg działań związanych z analizą aktualnych trendów na rynku pracy. Pozwala to pracodawcom obrać odpowiedni kierunek rozwoju oraz podjąć działania dotyczące podwyżek, zatrudnienia nowych pracowników, redukcji etatów lub rozszerzenia kampanii zatrudnienia. Bez wątpienia agencje zatrudnienia pełnią zatem rolę doradczą dla firm.

Prowadzenie rekrutacji i doradztwo personalne

W zależności od zakresu oferowanych usług oraz potrzeby pracodawcy, agencja pracy może także prowadzić rekrutację samodzielnie. Zazwyczaj dotyczy to wstępnych etapów rekrutacji podczas dużych kampanii. W ten sposób pozwala to dobrać tylko najlepszych kandydatów. W niektórych przypadkach cały proces rekrutacyjny może spoczywać na barkach agencji zatrudnienia.

Agencja pracy może także prowadzić doradztwo personalne dla osób szukających pracy lub chcących dalej się rozwijać. Może to w znacznym stopniu ułatwić wybór nowej ścieżki kariery, nowych kierunków rozwoju itp. To też idealny sposób, aby stwierdzić jakie umiejętności i cechy warto szlifować, a nad jakimi trzeba mocniej popracować.

Podsumowując, agencja zatrudnienia ma naprawdę szerokie spectrum działania. Dzięki temu rozwiązania przez nią oferowane są tak skuteczne i chętnie wybierane przez pracodawców i pracowników.

 

autor/źródło: arfahr.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski3 grudnia 2019, 10:06,

Meble biurowe – dlaczego lepiej stawiać na jakość?

Meble biurowe – dlaczego lepiej stawiać na jakość?

Okazuje się, że coraz więcej pracodawców przykłada znaczną uwagę to tego, aby zapewnić swojej kadrze dogodne i komfortowe warunki pracy. Zjawisko to zaobserwować można nie tylko wśród pracowników fizycznych, ale także i umysłowych, którzy przez większość swojej kariery przesiadują w biurach i gabinetach. Chociaż tego typu placówki jeszcze kilkanaście lat zazwyczaj stanowiły kwestię drugorzędną, to dziś powoli odkrywa się, że nawet parę drobnych zmian i usprawnień może sprawić, że dany pracownik będzie wykonywał swoje obowiązki o wiele szybciej i sprawniej, ciesząc się przy tym lepszym samopoczuciem.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dlaczego warto inwestować w meble biurowe z wyższej półki?

Pod względem komfortu biura, wszystko sprowadza się przede wszystkim do wyposażenia oraz sposobu aranżacji wnętrza. Po pierwsze, należy dobrać poszczególne meble biurowe Bielsko z rozwagą i po odpowiednim rozplanowaniu układu poszczególnych sprzętów w pomieszczeniu, ze szczególnym naciskiem na kwestie takie jak:

  • Użytkowość – sprzęty od lepszych producentów wyróżniają się na ogół bardziej ergonomiczną i optymalną konstrukcją, dzięki czemu korzysta się z nich o wiele wygodniej. Najlepszym przykładem są tu krzesła i fotele obrotowe, w których zakres możliwości regulacji to podstawa, lecz zasada ta tyczy się praktycznie każdego elementu wyposażenia, w tym półek, szuflad i samego biurka.

  • Trwałość – dobre meble biurowe Bielsko powinny także cechować się silną, solidną konstrukcją, która zniesie nawet wieloletnią, intensywną eksploatację. Większość projektantów jest zgodna, że wyższej jakości wyposażenie, nawet jeśli droższe, w ogólnym rozrachunku wypada lepiej, ponieważ może służyć przez bardzo długi czas.

  • Wygląd – najlepsze biurka, szafki i szuflady są nie tylko wytrzymałe i ergonomiczne, ale również stylowe. Chociaż kwestia ta może wydawać się nieco trywialna, to w rzeczywistości dobrze zaprojektowane otoczenie ma pośredni wpływ na nasz nastrój w pracy, a co za tym idzie, jej wydajność. Poza tym każdy z nas z pewnością doceni odrobinę estetyki.

Dość popularnym rozwiązaniem są meble biurowe Bielsko dostępne w zestawach (zobacz na: https://eldor-meble.pl/k/1236/meble-biurowe/), gdyż mamy wtedy absolutną pewność, że są one z sobą właściwie skomponowane, nie musimy zatem martwić się o dobieranie sprzętów w podobnej stylistyce, bądź długim przeglądaniem sklepowych katalogów w poszukiwaniu potrzebnego wyposażenia. Niestety, jeśli mamy nieco bardziej skonkretyzowane potrzeby dotyczące konkretnego produktu (jak choćby większy fotel lub biurko dostosowane do komputera osobistego), zamówienie musi być osobne.

Meble biurowe od strony finansowej

Niezależnie od której strony na to spojrzymy, cena jest drugorzędnym wyznacznikiem produktu. Podczas zakupu, powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na parametry oraz producenta – są to najlepsze sposoby na zweryfikowanie jakości mebli.

Cena to dodatek, lecz warto mieć na uwadze, że droższe meble biurowe Bielsko niekoniecznie są równoznaczne z meblami z wyższej półki – tańsze produkty mogą być równie sprawne, a nawet lepsze od swoich droższych odpowiedników!

autor/źródło: eldor-meble.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie