Informacje30 listopada 2019, 07:31,

Czy jajko gotowane ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy jajko gotowane ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność jajka gotowanego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jajku gotowanym pochodzą w 33% z białka, 3% z węglowodanów i 64% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jajko gotowane, ile waży jajko gotowane lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jajku gotowanym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Boiled egg - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kawa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Jajko gotowane - kalorie i wartości odżywcze

Jajko gotowane zawiera 155 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości jajko gotowane (55 g) to około 85 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości jajko gotowane (55 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy jajko gotowane tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Jajko gotowane to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii produktów nabiałowych). Spożywanie jajka gotowanego wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jajku gotowanym?

Jajka gotowane zawierają 12.58 g białka na 100g.
Średniej wielkości jajko gotowane (55 g) zawiera ok. 6.9 g białka.

Ile węglowodanów jest w jajkach gotowanych?

Jajka gotowane zawierają 1.12 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości jajko gotowane (55 g) zawiera ok. 0.6 g węglowodanów.

Ile waży jajko gotowane?

Średniej wielkości jajko gotowane (część jadalna po obraniu) waży ok. 55g.

Ile błonnika jest w jajkach gotowanych?

0 g błonnika - jajka gotowane nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje29 listopada 2019, 07:31,

Kalorie w filecie z dorsza. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w filecie z dorsza. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność dorsza. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w filecie z dorsza pochodzą w 92% z białka, 0% z węglowodanów i 8% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma dorsz, ile waży dorsz lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w filecie z dorsza, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cod - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kawa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Dorsz - kalorie i wartości odżywcze

Dorsz zawiera 82 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g dorsza można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy dorsz tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Dorsz to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii ryb i owoców morza). Spożywanie dorsza wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w filecie z dorsza?

Dorsz zawiera 17.81 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w filecie z dorsza?

0 g węglowodanów - dorsz nie zawiera węglowodanów.

Ile waży dorsz?

Jesteśmy w trakcie ważenia dorsza. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g dorsza.

Ile błonnika jest w filecie z dorsza?

0 g błonnika - dorsz nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie