Informacje21 maja 2007, 00:00,

Hokus Pokus zaprasza na Wielkie Puff kolejką z Julkami

Wydawnictwo Hokus - Pokus www.hokus-pokus.pl zaprasza rodziców wraz z pociechami na wyjątkową wycieczkę Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową. Wydawnictwo organizuje wielką majówkę już w najbliższą niedzielę 27 maja 2007 roku. Jeden wagon będzie przeznaczony wyłącznie dla uczestników organizowanej przez nas eskapady! Kolejka wyrusza z Piaseczna i jedzie w kierunku Tarczyna. W czasie postoju na polanie w okolicach miejscowości Złotokłos, planowane jest mnóstwo atrakcyjnych zabaw...

Wydawnictwo Hokus Pokus zaprasza na Wielkie Puff z Julkami. Wycieczka Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową
kliknij aby powiększyć

Program wycieczki Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową:
1. Zbiórka na stacji w Piasecznie 27 maja około 10:30
2. Wyjazd - godzina 11:00
3. Przejazd piaseczyńską kolejką. Przystanek na polanie:
- gry i zabawy integracyjne, inspirowane historyjkami o Julku i Julce
- konkursy z nagrodami (książki wydawnictwa Hokus-Pokus, gry firmy Hasbro)
- czytanie książek pt: Julek i Julka
- ognisko z kiełbaskami
4. Powrót piaseczyńską kolejką do Piaseczna około godziny 16:00

Dzieci, które będą jechały julkowym wagonem nie płacą za bilet, natomiast każdy dorosły zapłaci 10 zł. Wydawnictwo Hokus - Pokus będzie zbierać pieniądze na stacji tuż przed odjazdem piaseczyńskiej kolejki. Wagon pomieści około 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, które należy wysyłać na adres mailowy: kolejka@hokus-pokus.pl do 23 maja 2007 roku (środa). Każde zgłoszenie będzie przez nas potwierdzone drogą mailową lub telefonicznie, dlatego też prosimy o podanie niezbędnych danych kontaktowych (imię i nazwisko, liczba osób dorosłych oraz dzieci, telefon, adres mailowy).

Jeśli zabraknie miejsc w julkowym wagonie, będzie można zabrać się innym i dołączyć do wydawnictwa Hokus - Pokus na polanie. Tych z Państwa, którzy nie zmieszczą się w julkowym wagonie, wydawnictwo prosi o rezerwowanie miejsc w pozostałych, pod numerem telefonu: (022) 756 76 38. Ceny biletów wynoszą wówczas: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł, dzieci do 3 lat gratis.

Wydawnictwo Hokus - Pokus gwarantuje miłą atmosferę, nagrody w konkursach, pieczywo i kiełbaski, owoce oraz wodę mineralną. Oczywiście we własnym zakresie można zabrać więcej majówkowych rarytasów. Każdy mały pasażer julkowego wagonu otrzyma mały julkowy prezent - niespodziankę. Szczegółowe informacje dotyczące dojazdu na stację otrzymają Ci z Państwa, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo w majówce. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje22 maja 2007, 00:00,

Odpust Parafialny i Festyn Jubileuszowy w Nowej Iwicznej

W najbliższą niedzielę 27 maja 2007 roku w Parafii Zesłania Ducha Świętego przy ulicy Słonecznej 7/9 w Starej Iwicznej, odbędzie się odpust parafialny - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 13:00 odbędzie się suma odpustowa, a następnie o godzinie: 14:30 rozpocznie się X Festyn Jubileuszowy.

Odpust parafialny w Parafii Zesłania Ducha Świętego Stara Iwiczna

Na festyn zaproszeni zostali: Andrzej Rosiewicz , Kaszubski Zespół Regionalny Koleczkowianie, Zespół śpiewaczy Tęcza z Nowej Woli, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Policji, Zespół Deus Meus, Zespół New Life' M. Więcej o zespołach napisaliśmy pod koniec tej informacji.

W czasie trwania festynu przewidziano również: miasteczko policyjne i strażackie (prezentacja sprzętu policyjnego: KSP, OPP, KPP Piaseczno, PSP Piaseczno, OSP Nowa Wola i zaprzyjaźnione jednostki), wystawa Parafialnej Pracowni Ceramicznej, konkursy sportowo sprawnościowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie możliwość honorowego oddania krwi w godzinach od 10:00 do 16:00, w punkcie pobrań Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA.

Na festynie będzie można spożyć parafialnego jadła: pyszne domowe ciasta, lody, kawa, herbata, napoje, obwarzanki, grochówkę, kiełbaskę, hot dogi, frytki, oraz to, co dzieci lubią najbardziej: wata cukrowa i popcorn. Serdecznie zapraszamy!

¬ródłem informacji jest post napisany przez Radnego Gminy Lesznowola Marcina Kania na naszym forum: odpust parafialny w Starej Iwicznej, oraz zaproszenie w pdf: link, które zostało umieszczone na stronie Radnego: www.marcinkania.pl

Zespół Deus Meus to znakomita grupa: do tańca i do różańca. Robią kawał pięknej i Bożej roboty! Muzyką i słowem przybliżają tajemnice wiary, jaką jest niepojęta miłość Boga do każdego z nas. Deus Meus ma w sobie siłę Bożą, którą rozsiewa każdym swoim występem. Więcej informacji o zespole Deus Meus, ich historii i dyskografii przeczytacie na stronie internetowej: www.deusmeus.pl.

Zespół New Life' M kontestuje wartości chrześcijańskie w życiu i swojej sztuce. New Life M jest grupą ambitną, poszukującą nietypowych melodii i rozwiązań harmonicznych. Zespół New Life M sprawił swoją muzyką, że ludzie odkryli, że w życiu naprawdę sens ma tylko Bóg, a jeśli grać czy śpiewać - to tylko o Nim i o swoim stałym nawracaniu się! Skład zespołu New Life M: Basia Włodarska (wokalistka), Marcin Pospieszalski (basista, aranżer, producent), Joachim Mendel (pianista, producent), Piotr Janowski (perkusista, wizjoner zespołu), Robert Cudzich (gitarzysta). Więcej informacji o zespole New Life' M, ich historii i dyskografii przeczytacie na stronie internetowej: www.newlifem.com.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola