Informacje22 maja 2007, 00:00,

Odpust Parafialny i Festyn Jubileuszowy w Nowej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą niedzielę 27 maja 2007 roku w Parafii Zesłania Ducha Świętego przy ulicy Słonecznej 7/9 w Starej Iwicznej, odbędzie się odpust parafialny - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 13:00 odbędzie się suma odpustowa, a następnie o godzinie: 14:30 rozpocznie się X Festyn Jubileuszowy.

Odpust parafialny w Parafii Zesłania Ducha Świętego Stara Iwiczna

Na festyn zaproszeni zostali: Andrzej Rosiewicz , Kaszubski Zespół Regionalny Koleczkowianie, Zespół śpiewaczy Tęcza z Nowej Woli, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Policji, Zespół Deus Meus, Zespół New Life' M. Więcej o zespołach napisaliśmy pod koniec tej informacji.

W czasie trwania festynu przewidziano również: miasteczko policyjne i strażackie (prezentacja sprzętu policyjnego: KSP, OPP, KPP Piaseczno, PSP Piaseczno, OSP Nowa Wola i zaprzyjaźnione jednostki), wystawa Parafialnej Pracowni Ceramicznej, konkursy sportowo sprawnościowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie możliwość honorowego oddania krwi w godzinach od 10:00 do 16:00, w punkcie pobrań Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA.

Na festynie będzie można spożyć parafialnego jadła: pyszne domowe ciasta, lody, kawa, herbata, napoje, obwarzanki, grochówkę, kiełbaskę, hot dogi, frytki, oraz to, co dzieci lubią najbardziej: wata cukrowa i popcorn. Serdecznie zapraszamy!

¬ródłem informacji jest post napisany przez Radnego Gminy Lesznowola Marcina Kania na naszym forum: odpust parafialny w Starej Iwicznej, oraz zaproszenie w pdf: link, które zostało umieszczone na stronie Radnego: www.marcinkania.pl

Zespół Deus Meus to znakomita grupa: do tańca i do różańca. Robią kawał pięknej i Bożej roboty! Muzyką i słowem przybliżają tajemnice wiary, jaką jest niepojęta miłość Boga do każdego z nas. Deus Meus ma w sobie siłę Bożą, którą rozsiewa każdym swoim występem. Więcej informacji o zespole Deus Meus, ich historii i dyskografii przeczytacie na stronie internetowej: www.deusmeus.pl.

Zespół New Life' M kontestuje wartości chrześcijańskie w życiu i swojej sztuce. New Life M jest grupą ambitną, poszukującą nietypowych melodii i rozwiązań harmonicznych. Zespół New Life M sprawił swoją muzyką, że ludzie odkryli, że w życiu naprawdę sens ma tylko Bóg, a jeśli grać czy śpiewać - to tylko o Nim i o swoim stałym nawracaniu się! Skład zespołu New Life M: Basia Włodarska (wokalistka), Marcin Pospieszalski (basista, aranżer, producent), Joachim Mendel (pianista, producent), Piotr Janowski (perkusista, wizjoner zespołu), Robert Cudzich (gitarzysta). Więcej informacji o zespole New Life' M, ich historii i dyskografii przeczytacie na stronie internetowej: www.newlifem.com.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje22 maja 2007, 00:00,

Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od rana w serwisach gospodarczych, jest gorąco od najnowszej informacji podanej przez Dziennik.pl. Jak możemy przeczytać w dodatku Dziennika The Wall Street Journal Polska: hinduski koncern Videocon zamierza zainwestować w Piasecznie aż pięć miliardów złotych. Planują uruchomić w Piasecznie fabrykę najnowszej generacji paneli LCD używanych w płaskich telewizorach i zamierzają aż czterokrotnie zwiększyć wydatki.

Videocon w Piasecznie chce uruchomić fabrykę paneli LCD, gdzie znajdzie pracę 3 tysiące osób. Kolejne miejsca pracy powstaną w jej sąsiedztwie. Według szacunków Videocon'u korzyści z nowej inwestycji odczuje blisko tysiąc lokalnych firm - podaje gazeta Dziennik. Będziemy pierwszym krajem w Europie, gdzie najnowszej generacji panele LCD będą produkowane od początku do końca, a nie montowane z gotowych elementów. Dziś taka produkcja ma miejsce tylko w Japonii, Korei i na Tajwanie...

W najbliższych dniach przedstawiciele Videocon'u mają rozpocząć rozmowy z polskimi władzami. Od ich rezultatu zależy ostateczna decyzja Hindusów. Jeśli rząd zgodzi się na finansowe wsparcie inwestycji, fabryka stanie w ciągu 18-24 miesięcy od podpisania umowy - informuje The Wall Street Journal Polska. ¬ródło informacji: link

Nie byłoby w tym nic złego, a wręcz przeciwnie takie informacje dają ludziom nadzieję na rozwój naszego regionu, ale niestety informacja podana w Dziennik.pl trochę nie zgadza się z tym co zostało opisane w informacji: masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie. Do tego dochodzą komentarze mieszkańców naszego regionu i ludzi pracujących w hinduskim koncernie Videocon: Thomson Displays Piaseczno. Dodatkowo prowadzimy rozmowę na naszym forum w poście: zwolnienia w Thomson Displays i tam również pracownicy tej firmy nakreślają nam całkiem inny obraz sytuacji w tej firmie.

Jak możecie przeczytać w naszej poprzedniej informacji o zwolnieniach w TDP Piaseczno (link powyżej), to zatrudniali 3 000 osób w obecnie działającej firmie, ale przez cały czas zwalniają ludzi, lub pracownicy sami rezygnują z pracy. Czy to nie jest dziwne, że przy tak dużych zwolnieniach, piszą o zatrudnianiu kolejnych pracowników, otwieraniu fabryki i gigantycznych inwestycjach w Piasecznie? Po co w takim razie zwalniają, żeby od nowa zatrudniać? Czy to przypadkiem nie jest strategia biznesowa hinduskiego koncernu Videocon, aby skutecznie zamydlić oczy ludziom o ich wspaniałych inwestycjach w naszym regionie? Dzięki takim artykułom ukazującym się w popularnej gazecie Dziennik firma zyskuje dobre imię, a za jakiś czas usłyszymy lub przeczytamy, że Videocon próbował uratować fabrykę w Piasecznie, ale niestety nic nie wyszło. Niezła strategia. Obym się mylił! Co myślicie na ten temat? Zapraszamy do rozmowy na naszym forum (post podany powyżej). Czekamy także na Wasze komentarze, które możecie napisać nam pod informacją.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie