Informacje20 maja 2009, 00:00,

GRZEGORZ TURNAU na koncercie dla Matki w GOK £AZY

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na Koncert dla Matki, podczas którego wystąpi GRZEGORZ TURNAU. Koncert odbędzie się 23 maja 2009 roku o godzinie 18:00 w Filii GOK w £azach przy ul. Przyszłości 8. Cena biletu - 35 zł Bilety na koncert można będzie nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli przy ul GRN 60, p. nr 3 oraz w Filii GOK w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy na koncert Grzegorza Turnaua w £azach.

Grzegorz Turnau - Między Ciszą

Grzegorz Turnau to polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca tzw. poezji śpiewanej. Grzegorz Turnau stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Wśród instrumentów główne miejsce zajmuje zawsze fortepian, na którym gra sam Turnau. Towarzyszą mu: saksofon, obój, flet, waltornia, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna (perkusja plus bas). Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej: www.turnau.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje15 maja 2009, 00:00,

Mazovia MTB Marathon maraton rowerowy Piaseczno 2009

W najbliższą niedzielę, 17 maja 2009 roku odbędzie się Mazovia MTB Maraton. Jest to cykl amatorskich terenowych wyścigów rowerowych przeprowadzanych na obszarze całego Mazowsza. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie wszystkich amatorów jazdy na rowerze. W ubiegłym roku w wyścigu udział wzięło przeszło 900 zawodników. Maraton rozegrany zostanie na trzech dystansach dostosowanych do umiejętności i możliwości uczestników. Dystans Hobby liczyć będzie 15 km, Mega - 50 km, natomiast dystans Giga to trasa o długości ok. 90 km. Start maratonu odbędzie się o godz. 11:00 w żabieńcu na początku Traktu Wareckiego. Zapraszamy na Mazovia MTB Marathon.

Maraton rowerowy Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

Biuro zawodów oraz meta usytuowane będą na stadionie KS Piaseczno przy ul. 1 Maja. Trasa maratonu poprowadzona zostanie drogami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, w granicach gmin Piaseczno, Góra Kalwaria i Prażmów. Trasa będzie czytelnie oznakowana oraz zabezpieczona. Nad bezpieczeństwem startujących czuwać będzie policja, straż miejska, posterunki ochotniczych straży pożarnych i harcerzy oraz grupa ratownictwa medycznego. Warunkiem udziału w imprezie, podyktowanym bezpieczeństwem uczestników, jest używanie twardych kasków.

Mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego na dystansie Hobby zwolnieni są z opłaty startowej. W związku z zastosowaniem elektronicznego systemu pomiaru czasu konieczne jest jednak pobranie w Biurze Zawodów chipa. Kaucja za chipa wynosi 20 zł i jest zwracana po oddaniu urządzenia po zakończeniu zawodów. Na dystansach Mega i Giga obowiązuje opłata startowa zgodnie z regulaminem imprezy.

Mazovia MTB Marathon 2009 Piaseczno - objazd trasy

Opłaty należy dokonać na konto organizatora lub w biurze zawodów. W biurze zawodów należy także odebrać numer startowy (dotyczy osób, które nie mają jeszcze numeru z dotychczasowych edycji cyklu 2009) oraz odebrać chipa do pomiaru czasu (dotyczy osób, które nie startowały w dotychczasowych edycjach Mazovia MTB Marathon 2009 i nie posiadają jeszcze swojego chipa). Szczegółowe informacje na temat maratonu rowerowego: Mazovia MTB Maraton, dostępne są na stronie: www.mazoviamtb.pl.

Uczestnicy maratonu proszeni są o parkowanie samochodów wzdłuż całej ul. 17-go Stycznia oraz na parkingach miejskich: ul. Kościuszki, ul. Kilińskiego, ul. Sierakowskiego, Skwer Kisiela. Współorganizatorem Mazovia MTB Marathon Piaseczno jest Powiat Piaseczyński oraz Gmina Piaseczno. Organizatorem maratonu jest Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak oraz Cezary Zamana, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, triumfator Tour de Pologne z 2003 r.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno