Informacje8 października 2013, 00:00,

GRYPA - bezpłatne szczepienia dla Seniorów

Zapraszamy Seniorów powyżej 60. roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Usługa obejmuje badanie lekarskie oraz szczepienie szczepionką VAXIGRIP. Bezpłatne szczepienie przysługuje osobom zameldowanym na stałe w Gminie Lesznowola lub zamieszkującym na stałe i rozliczającym się w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. Więcej informacji i zapisy w wybranych placówkach medycznych.

GRYPA - bezpłatne szczepienia dla Seniorów

Szczepienia odbywają się w następujących placówkach:
Ośrodek Zdrowia w Nowej Iwicznej EDMED ul. Graniczna 33c, tel. (22) 701-49-10
Ośrodek Zdrowia w Magdalence SALUS ul. Słoneczna 273, tel. (22) 757-99-64
Ośrodek Zdrowia w Mrokowie SALUS ul. Górskiego 4, tel. (22) 756-15-92
autor/źródło: Urząd Gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Anonimowy, 16 lipca 2019
Czyli co mam rozumieć, że takie bezpłatne szczepionki przeciw grypie są fundowane przez władze samorządowe?
Informacje8 października 2013, 00:00,

Ruszyła jesienna akcja szczepienia lisów

Rozpoczęła się akcja doustnego szczepienia lisów przeciw wściekliźnie. Od 5 października 2013 roku specjalne preparaty są zrzucane z samolotów na lasy, pola i łąki. Wojewódzki lekarz weterynarii prosi o zachowanie szczególnej ostrożność podczas jesiennych spacerów. Szczepionki mają formę zielono-brązowych kostek o wymiarach 4,5x4,5 cm i charakteryzują się intensywnym rybnym zapachem. Preparaty są zrzucane z samolotów na lasy, pola i łąki w powiecie piaseczyńskim. Akcja potrwa do 14 października 2013 roku.

JESIENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW

Do tego czasu Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii zaleca ostrożność podczas wiosennych wypraw na łono natury. Prosi też o przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Jeśli podczas spaceru zobaczymy szczepionkę, nie ruszajmy jej. Dotknięcie preparatu przez człowieka spowoduje, że nie zostanie on podjęty przez lisa. Jeśli jednak przypadkiem weźmiemy szczepionkę do ręki, pamiętajmy, by niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Ostrożni podczas jesiennych spacerów powinni być też właściciele zwierząt domowych. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Wszystkie przypadki kontaktu naszych pupili i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy zgłaszać do lekarza weterynarii.

JESIENNA AKCJA SZCZEPIENIA LISÓW