Informacje20 marca 2008, 00:00,

Góra Kalwaria doczeka się turystycznego szlaku spacerowego

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria www.gorakalwaria.pl poinformował, że Góra Kalwaria otrzyma turystyczny szlak spacerowy. Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Piasecznie w partnerstwie z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii przygotował zwycięski projekt na konkurs ofert Urzędu Marszałkowskiego w dziedzinie turystyki. Celem projektu jest oznakowanie zabytków i miejsc historycznych Góry Kalwarii w celu podniesienia walorów turystycznych miasta, trwałe wpisanie Góry Kalwarii na mapę turystyczną Mazowsza, podniesienie świadomości historycznej lokalnej społeczności, poczucia przynależności do kręgu kulturowego Mazowsza.

Projekt przygotował Pan Stanisław Hofman, przewodnik turystyczny nizinny, instruktor krajoznawstwa Polski, po konsultacjach z miejscowym środowiskiem. Tabliczki pojawią się na najciekawszych, wytypowanych obiektach.. Miasto Góra Kalwaria, oznakowane zostanie drogowskazami i tabliczkami kierunkowymi. Szlak spacerowy zgodnie z projektem zostanie oznakowany do dnia 5 czerwca 2008 roku. Wartość projektu to 13 tysięcy złotych, pozyskane środki 10 tysięcy, wkład Ośrodka Kultury 3 tysiące.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński GÓRA KALWARIA

Informacje15 marca 2008, 00:00,

Akademia Sztuki Konstancin - Rysunek Studyjny Modela

Konstanciński Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA zapraszają na Warsztat Otwartej Akademii Sztuki Rysunek Studyjny Modela. Warsztaty odbędą się w najbliższy poniedziałek 17 marca 2008 roku, w godzinach 18:00-21:00 w pracowni plastycznej Konstancińskiego Domu Kultury (ul. Jaworskiego 24, Konstancin Jeziorna). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na warsztaty do Konstancina!

Warsztat Otwartej Akademii Sztuki Rysunek Studyjny Modela

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA, które organizuje warsztaty plastyczne realizując zadanie gminy Konstancin w dziedzinie sztuki na 2008 rok. Podobne warsztaty odbędą się również w kwietniu 2008 roku. Konstanciński Dom Kultury, będzie informował na bieżąco o szczegółach warsztatów. Zapraszamy i zachęcamy szczególnie młodzież gimnazjalną, licealną i dorosłych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN