Informacje20 marca 2008, 00:00,

Góra Kalwaria doczeka się turystycznego szlaku spacerowego

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria www.gorakalwaria.pl poinformował, że Góra Kalwaria otrzyma turystyczny szlak spacerowy. Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Piasecznie w partnerstwie z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii przygotował zwycięski projekt na konkurs ofert Urzędu Marszałkowskiego w dziedzinie turystyki. Celem projektu jest oznakowanie zabytków i miejsc historycznych Góry Kalwarii w celu podniesienia walorów turystycznych miasta, trwałe wpisanie Góry Kalwarii na mapę turystyczną Mazowsza, podniesienie świadomości historycznej lokalnej społeczności, poczucia przynależności do kręgu kulturowego Mazowsza.

Projekt przygotował Pan Stanisław Hofman, przewodnik turystyczny nizinny, instruktor krajoznawstwa Polski, po konsultacjach z miejscowym środowiskiem. Tabliczki pojawią się na najciekawszych, wytypowanych obiektach.. Miasto Góra Kalwaria, oznakowane zostanie drogowskazami i tabliczkami kierunkowymi. Szlak spacerowy zgodnie z projektem zostanie oznakowany do dnia 5 czerwca 2008 roku. Wartość projektu to 13 tysięcy złotych, pozyskane środki 10 tysięcy, wkład Ośrodka Kultury 3 tysiące.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński GÓRA KALWARIA

Informacje16 marca 2008, 00:00,

Gmina Piaseczno zainwestuje w nową filię Ośrodka Kultury

Redaktorzy gazety Nad Wisłą (nr 4) poinformowali, że w najbliższych miesiącach ruszy przebudowa starej komendy powiatowej policji na filię Ośrodka Kultury Piaseczno. Ośrodek Kultury przy ul. Kościuszki w Piasecznie jest za mały, by pomieścić rozliczne sekcje, kluby i organizacje. Dlatego po latach zastoju w inwestowaniu w kulturę samorząd Piaseczna przebuduje gruntownie byłą komendę przy Pl. Piłsudskiego na obiekt, który sprosta wymaganiom ludzi parających się na miejscu działalnością kulturalną. Nowy obiekt pozwoli poszerzyć ofertę Ośrodka Kultury w Piasecznie (www.kulturalni.pl).
W wyremontowanym budynku zostanie wygospodarowanych około 1000 metrów powierzchni użytkowej. Na parterze powstaną m.in.: dwie pracownie plastyczne (w tym ceramiczna) i licząca ponad 50 mkw. kawiarnia (w miejscu, w którym dawniej wyrabiało się paszporty, a potem urzędowali dzielnicowi). Na piętrze będą nieduża, ale profesjonalnie urządzona sala widowiskowa (70 mkw.) i pracownie do nauki śpiewu i gry na instrumentach. Najwięcej miejsca na drugim piętrze zajmą sala wielofunkcyjna (np. do nauki tańca) i pracownie fotograficzne. Na poddaszu (dach zostanie podniesiony) znajdzie się miejsce dla lokalnych stowarzyszeń i na harcówkę z prawdziwego zdarzenia.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno