Informacje15 marca 2008, 00:00,

Akademia Sztuki Konstancin - Rysunek Studyjny Modela

Konstanciński Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA zapraszają na Warsztat Otwartej Akademii Sztuki Rysunek Studyjny Modela. Warsztaty odbędą się w najbliższy poniedziałek 17 marca 2008 roku, w godzinach 18:00-21:00 w pracowni plastycznej Konstancińskiego Domu Kultury (ul. Jaworskiego 24, Konstancin Jeziorna). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na warsztaty do Konstancina!

Warsztat Otwartej Akademii Sztuki Rysunek Studyjny Modela

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Twórców Sztuk Plastycznych TRIADA, które organizuje warsztaty plastyczne realizując zadanie gminy Konstancin w dziedzinie sztuki na 2008 rok. Podobne warsztaty odbędą się również w kwietniu 2008 roku. Konstanciński Dom Kultury, będzie informował na bieżąco o szczegółach warsztatów. Zapraszamy i zachęcamy szczególnie młodzież gimnazjalną, licealną i dorosłych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN

Informacje16 marca 2008, 00:00,

Gmina Piaseczno zainwestuje w nową filię Ośrodka Kultury

Redaktorzy gazety Nad Wisłą (nr 4) poinformowali, że w najbliższych miesiącach ruszy przebudowa starej komendy powiatowej policji na filię Ośrodka Kultury Piaseczno. Ośrodek Kultury przy ul. Kościuszki w Piasecznie jest za mały, by pomieścić rozliczne sekcje, kluby i organizacje. Dlatego po latach zastoju w inwestowaniu w kulturę samorząd Piaseczna przebuduje gruntownie byłą komendę przy Pl. Piłsudskiego na obiekt, który sprosta wymaganiom ludzi parających się na miejscu działalnością kulturalną. Nowy obiekt pozwoli poszerzyć ofertę Ośrodka Kultury w Piasecznie (www.kulturalni.pl).
W wyremontowanym budynku zostanie wygospodarowanych około 1000 metrów powierzchni użytkowej. Na parterze powstaną m.in.: dwie pracownie plastyczne (w tym ceramiczna) i licząca ponad 50 mkw. kawiarnia (w miejscu, w którym dawniej wyrabiało się paszporty, a potem urzędowali dzielnicowi). Na piętrze będą nieduża, ale profesjonalnie urządzona sala widowiskowa (70 mkw.) i pracownie do nauki śpiewu i gry na instrumentach. Najwięcej miejsca na drugim piętrze zajmą sala wielofunkcyjna (np. do nauki tańca) i pracownie fotograficzne. Na poddaszu (dach zostanie podniesiony) znajdzie się miejsce dla lokalnych stowarzyszeń i na harcówkę z prawdziwego zdarzenia.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO