Informacje26 lipca 2014, 09:18,

Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Od 15 lipca do 15 grudnia 2014 r. dwie placówki medyczne w Piasecznie są realizatorem Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mieszkańcy Gminy Piaseczno mogą skorzystać z terapii uzależnienia i współuzależnienia od alkoholu przez porady, wizyty, sesje psychoterapii indywidualnej i grupowej, rodzinnej/par, dzieci i młodzieży. Program finansowany jest z budżetu Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Oto lista placówek:
- Szpital Św. Anny w Piasecznie, ul. Mickiewicza 39 w Piasecznie
Świadczenia będą wykonywane od poniedziałku do soboty;
Zapisy pod numerem tel. 22 73 54 102
- NZOZ Medica Piaseczno, ul. Gerbera 14 w Piasecznie
Świadczenia będą wykonywane od poniedziałku do piątku;
Zapisy pod numerem tel. 535 008 010

Informacje25 lipca 2014, 21:45,

Amadeusz w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców do Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie. Najbliższy seans filmowy odbędzie się 25 lipca 2014 roku o godz. 21.45, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. Amadeusz - amerykański film fabularny z 1984 roku w reż. Miloša Formana. Miejsce: Park Zdrojowy Amfiteatr w Konstancinie.

Amadeusz w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Autor sztuki, Shaffer i Forman nazywają swój film "fantazją zainspirowaną życiem i tajemniczą śmiercią Mozarta". Jest to dramat, który rozegrał się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antonio Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii, Józefa II. Długo oczekiwany przez Salieriego sukces - zaszczytna funkcja nadwornego muzyka - zostaje przyćmiony. Na dworze cesarskim pojawia się intruz: młody, utalentowany i już słynny kompozytor, u którego cesarz zamawia nową operę.