Informacje25 lipca 2014, 21:45,

Amadeusz w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców do Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie. Najbliższy seans filmowy odbędzie się 25 lipca 2014 roku o godz. 21.45, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. Amadeusz - amerykański film fabularny z 1984 roku w reż. Miloša Formana. Miejsce: Park Zdrojowy Amfiteatr w Konstancinie.

Amadeusz w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Autor sztuki, Shaffer i Forman nazywają swój film "fantazją zainspirowaną życiem i tajemniczą śmiercią Mozarta". Jest to dramat, który rozegrał się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antonio Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii, Józefa II. Długo oczekiwany przez Salieriego sukces - zaszczytna funkcja nadwornego muzyka - zostaje przyćmiony. Na dworze cesarskim pojawia się intruz: młody, utalentowany i już słynny kompozytor, u którego cesarz zamawia nową operę.

Informacje24 lipca 2014, 17:00,

Wystawa Magdalenka symbolem przemian w Magdalence

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Starosta Piaseczyński, Radna, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Magdalenka, Stowarzyszenie Miłośników Osiedli Magdalenka i Sękocin, Gminna Biblioteka Publiczna, ZOPO i GOK Lesznowola serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy pt. MAGDALENKA SYMBOLEM PRZEMIAN, zainicjowanej przez Panią Wiesławę Komorowską Radną Magdalenki oraz na Uroczystość 80-lecia Stowarzyszenia Miłośników Osiedli Magdalenka i Sękocin. Wydarzenie uświetni koncert, podczas którego wystąpi diva operowa Nina Nowak, alt. Zapraszamy 24 lipca 2014 roku o godz. 17.00 do Centrum Integracji Społecznej w Magdalence przy ul. Lipowej 28.