Informacje24 lipca 2014, 17:00,

Wystawa Magdalenka symbolem przemian w Magdalence

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Starosta Piaseczyński, Radna, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Magdalenka, Stowarzyszenie Miłośników Osiedli Magdalenka i Sękocin, Gminna Biblioteka Publiczna, ZOPO i GOK Lesznowola serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy pt. MAGDALENKA SYMBOLEM PRZEMIAN, zainicjowanej przez Panią Wiesławę Komorowską Radną Magdalenki oraz na Uroczystość 80-lecia Stowarzyszenia Miłośników Osiedli Magdalenka i Sękocin. Wydarzenie uświetni koncert, podczas którego wystąpi diva operowa Nina Nowak, alt. Zapraszamy 24 lipca 2014 roku o godz. 17.00 do Centrum Integracji Społecznej w Magdalence przy ul. Lipowej 28.

Informacje23 lipca 2014, 18:29,

Ekologiczne rozwiązania w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym

Biuro architektoniczne DEDECO przygotowało dla Gminy Piaseczno koncepcję rozwiązań ekologicznych, które mogłyby być zastosowane w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, które powstanie w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II. Opis tych rozwiązań opublikowany został w e-biuletynie Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités”, który właśnie ukazał się w internecie w ramach projektu „Ogród nad głową”. Biuletyn ten poświęcony jest zagadnieniom związanym z zakładaniem ogrodów na dachach i ścianach a prezentuje przykłady z polskich gmin-beneficjentów projektu, które już zrealizowały instalację zielonego dachu czy żyjącej ściany lub planują taką inwestycję u siebie. Publikację otwiera wywiad z dr. Stephanem Brenneisenem, ekspertem w dziedzinie zielonych dachów Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zurichu (ZHAW) i przedstawicielem szwajcarskiego partnera projektu. E-biuletyn dostępny jest na stronie projektu Ogród nad głową www.pnec.org.pl. Zapraszamy do lektury - przykład z Gminy Piaseczno znajduje się na stronach 65 i 66.