Informacje17 kwietnia 2007, 00:00,

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza na VIII Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA, który odbędzie się w dniach: 20 – 21 kwietnia 2007 roku w sali Ośrodka Kultury ul. Kościuszki 49. Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA to przegląd amatorskich zespołów teatralnych, dziecięcych i młodzieżowych z powiatu piaseczyńskiego oraz województwa mazowieckiego.

W tegorocznym Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA weźmie udział: 14 zespołów teatralnych, 6 dziecięcych i 8 młodzieżowych, z pośród których jury w składzie: Ewa Konstanciak, Grzegorz Emanuel, Mariusz Krzemiński (jury dziecięce), Anita Sokołowska, Marzena Styczeń, Jacek £abacz (jury młodzieżowe) wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru (prawdziwość wypowiedzi, oryginalność, wartość artystyczną), reżyserię, dykcję aktorów, grę aktorską, wykorzystanie scenografii, muzyki, ruchu scenicznego.

Poza konkursem uczestnicy EFFKI wezmą udział w warsztatach: budowy lalek (prowadzący Elżbieta żelezik), stepu (prowadzący Karolina Nowakowska), dykcji (prowadzący Jerzy £azewski), tańca celtyckiego (prowadzący Joanna Rencławowicz) oraz w Świeczowisku.

Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA 2007 w Piasecznie

Rozkład godzinowy – Festiwal Małych Form Teatralnych Effka dziecięca – 20 kwietnia 2007 roku:
9:30 – rozpoczęcie
10:00 – prezentacja spektaklu "Mrówki" – Teatr ANANAS
10:45 – prezentacja spektaklu "Zabawa w śpiącą królewnę" – Koło teatralne "Jutrzenka"
11:30 – prezentacja spektaklu "Zabawa w króla lula" – Teatrzyk Baj
12:20 – prezentacja spektaklu "Wielkanocne" - Teatr Projekt 72
13:00 – warsztaty z dykcji – Jerzy £azewski
15:30 – prezentacja spektaklu "Legenda o warszawskim Bazyliszku" – "Zgraja z Wiolinowej"
15:40 – prezentacja spektaklu "Bajki Grażki" – Teatrzyk Horrorem

Rozkład godzinowy – Festiwal Małych Form Teatralnych Effka młodzieżowa – 21 kwietnia 2007 roku:
9.15–10.00 - Teatr "Nie-od-rzeczy" – Gimnazjum Chylice "Moja Róża Umiera"
10.00–11.00- Religijne Koło Teatralne – Gimnazjum Konstancin "My – to znaczy kto? "
11:00–12:10 -Teatr "Jakiś taki" – Bemowskie Centrum Kultury "Let’s Play"
12:10–13:00 -Teatr "Bez Kitu" – Zespół Szkół Mirków " £agodna Piosenka"
13:00–15:00 - przerwa – warsztaty – STEP
15:00-15:40 - Teatr "Cichosza" Zespół Szkół Góra Kalwaria "Tolerancja a dyskryminacja"
15:40–16:30 - Teatr "iKropka" – MOK Legionowo "Jedna"
16:30–17:30 - Teatr "Paradox" – LO Warszawa "Pierwsza lepsza, czyli..."
17:30–18:10 - Teatr "Nic Ponad" – Piaseczno "Czerwony Kapturek – nieprosta historia"
18:30–20:00 - przerwa – warsztaty – Dykcja
20:00 – zakończenie VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA

Goście (Jury) VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych Effka 2007
Marzena Styczeń: aktorka Teatru im. S. żeromskiego w Kielcach, teatru Nowego w Zabrzu. Monodram "Nocne życie". Występuje w serialach telewizyjnych: " M jak miłość","Klan". "Lokatorzy", "Samo życie", "Na dobre i na złe". Pracownik Ośrodka Kultury w Piasecznie.

Mariusz Krzemiński: absolwent Warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, aktor Teatru Ateneum w Warszawie. Jak sam stwierdza, to, co robi i kim jest, zawdzięcza swoim pierwszym krokom stawianym jako nastolatek w Kole, a następnie Studiu Teatralnym przy Teatrze Ochoty w Warszawie prowadzonym przez państwa Machulskich. Młodzieżowy ruch teatralny jest mu bardzo bliski. Ważniejsze role filmowe: "Klan", "Złotopolscy", "Samo życie", "Rodzina zastępcza".

Jacek £abacz: absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Autor tekstów, założyciel teatru "Wielkie Koło" w Będzinie, który od 2000 roku występuje ze spektaklami dla dzieci na scenach całego kraju odwiedzając: festiwale, teatry, domy kultury, szkoły i przedszkola. W ciągu 5 lat teatr przygotował dla najmłodszych widzów sześć przedstawień premierowych.

Ewa Konstanciak: śpiewająca aktorka, absolwentka Szkoły Filmowej w £odzi. Występowała m. in. w Teatrze Powszechnym im. Stefana Jaracza w £odzi oraz warszawskich teatrach RAMPA i KOMEDIA. Obecnie występuje gościnnie w słupskim Teatrze Nowym w spektaklach "Skrzypek na dachu" i "Okno na parlament". Pracuje charytatywnie na rzecz wielu fundacji m.in. "Pomóż dzieciom godnie żyć" i "Mały Książę". Ważniejsze role filmowe: "Zmiennicy", "Tulipan", "Odlot", "Trzynasty posterunek".

Anita Sokołowska: polska aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w £odzi. Obecnie aktorka łódzkiego Teatru Powszechnego. Występuje również w warszawskim Teatrze Współczesnym. Ważniejsze role filmowe: "Miodowe lata", "Kasia i Tomek", "Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście", "Pensjonat pod Różą", "Klinika samotnych serc", "Sfora", "Na dobre i na złe".

Grzegorz Emanuel: absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w £odzi. Występował w teatrach: Ochoty w Warszawie, Studyjnym '83 w £odzi, Studio w Warszawie, Lubuskim w Zielonej Górze, Polskim w Poznaniu, Na Woli w Warszawie. Ważniejsze role filmowe: "Klan", "Szamanka", "Miodowe lata", "Superprodukcja", "Wiedźmin", "Stara baśń", "Kryminalni".

Jerzy £azewski: absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracuje zarówno w teatrze jak i przed kamerą. W latach 1992-1993 na etacie w Teatrze Polskim, 1993-2000 w Teatrze Studio. Obecnie współpracuje z teatrami: Konsekwentnym i Adekwatnym. Ważniejsze role filmowe i telewizyjne:" żegnaj Rockeffeler", "Pierścionek z orłem w koronie", "Faustyna", "Drugi brzeg", "Złoto dezerterów", "Plebania", "Don Carlos", "Chwila szczęścia", "Chory z urojenia", "Pająk", "Przybysz z Narbony".

Karolina Nowakowska: absolwentka Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie, wielokrotna Mistrzyni Polski i Republiki Czeskiej w stepowaniu. Ważniejsze role filmowe i telewizyjne: "Pitbull", "Klinika samotnych serc", "Na Wspólnej", "Kryminalni", "Lokatorzy".

Elżbieta żelezik: rodowita będzinianka, ukończyła szkołę plastyczną w Katowicach. Swoje pierwsze kukiełki robiła jako uczennica szkoły. Przez dziesięć lat pracowała w reklamie, projektując m.in. witryny sklepowe. W latach 80. kierowała pracownią plastyczną w będzińskim Teatrze Dzieci Zagłębia, a następnie pracownią plastyczną w katowickim Śląskim Teatrze Ateneum w Katowicach.

Informację o Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFKA otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (www.kulturalni.pl), z którym współpracujemy (współpracują z nami). Zapraszamy na Festiwal EFFKA!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 kwietnia 2007, 00:00,

Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie organizuje 21 kwietnia 2007 roku, w godzinach od 10:00 do 12:00 dzień otwarty dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego. Dzień Otwarty umożliwia gimnazjalistom lepsze poznanie szkoły, więc warto skorzystać z takiej możliwości. Zapraszamy wszystkich na dzień otwarty do LO w Piasecznie.

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej istnieje od 1946 roku. Posiada dobrze dobraną kadrę pedagogiczną oraz dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe. Dodatkowo szkoła oferuje bezpłatne kursy przygotowujące do certyfikatów z języka angielskiego. Prowadzą także wymianę młodzieży ze szkołą francuską w Chaville pod Paryżem.

Absolwenci tej szkoły studiują na renomowanych uczelniach. Szkoła oferuje rozszerzone programy nauczania z: j. polskiego, historii, WOS-u i historii sztuki, matematyki, fizyki, geografii i informatyki, biologii, chemii i fizyki, we wszystkich oddziałach 2 języki obce w wymiarze rozszerzonym (język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski).

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej mają możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań, dzięki dodatkowym zajęciom, takim jak koła przedmiotowe: koło redakcyjne gazetki szkolnej: "Pro Contra", koło redakcyjne szkolnej strony WWW, koło plastyczne, koło muzyczne, koło teatralne, zespół taneczny "Styl", sekcje sportowe, PCK. Po więcej ciekawych informacji o LO w Piasecznie zapraszamy na stronę szkoły: www.lopiaseczno.waw.pl

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej
ul. Chyliczkowska 17
O5-500 Piaseczno
tel. 756-74-13,
fax. 735-56-59,
e-mail: lo_pias@lopiaseczno.waw.pl
strona: www.lopiaseczno.waw.pl

Informacja: jeżeli na terenie powiatu piaseczyńskiego znajdują się ciekawe obiekty, miejsca, które warto opisać w naszym serwisie, to prosimy o poinformowanie nas o tym. Czekamy na Wasze maile: info@powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie