Informacje17 kwietnia 2007, 00:00,

Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Piasecznie

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie organizuje 21 kwietnia 2007 roku, w godzinach od 10:00 do 12:00 dzień otwarty dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego. Dzień Otwarty umożliwia gimnazjalistom lepsze poznanie szkoły, więc warto skorzystać z takiej możliwości. Zapraszamy wszystkich na dzień otwarty do LO w Piasecznie.

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej istnieje od 1946 roku. Posiada dobrze dobraną kadrę pedagogiczną oraz dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe. Dodatkowo szkoła oferuje bezpłatne kursy przygotowujące do certyfikatów z języka angielskiego. Prowadzą także wymianę młodzieży ze szkołą francuską w Chaville pod Paryżem.

Absolwenci tej szkoły studiują na renomowanych uczelniach. Szkoła oferuje rozszerzone programy nauczania z: j. polskiego, historii, WOS-u i historii sztuki, matematyki, fizyki, geografii i informatyki, biologii, chemii i fizyki, we wszystkich oddziałach 2 języki obce w wymiarze rozszerzonym (język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski).

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej mają możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań, dzięki dodatkowym zajęciom, takim jak koła przedmiotowe: koło redakcyjne gazetki szkolnej: "Pro Contra", koło redakcyjne szkolnej strony WWW, koło plastyczne, koło muzyczne, koło teatralne, zespół taneczny "Styl", sekcje sportowe, PCK. Po więcej ciekawych informacji o LO w Piasecznie zapraszamy na stronę szkoły: www.lopiaseczno.waw.pl

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej
ul. Chyliczkowska 17
O5-500 Piaseczno
tel. 756-74-13,
fax. 735-56-59,
e-mail: lo_pias@lopiaseczno.waw.pl
strona: www.lopiaseczno.waw.pl

Informacja: jeżeli na terenie powiatu piaseczyńskiego znajdują się ciekawe obiekty, miejsca, które warto opisać w naszym serwisie, to prosimy o poinformowanie nas o tym. Czekamy na Wasze maile: info@powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje14 kwietnia 2007, 00:00,

Koncert charytatywny dla Pawła Płoskiego w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie 14 kwietnia 2007 roku (sobota) o godzinie 18:00 zaprasza na koncert charytatywny dla Pawła Płoskiego. Koncert odbędzie się w sali Ośrodka Kultury przy ulicy Kościuszki 49. Ceny biletów: 10 zł ulgowy, 15 zł normalny. Na koncercie charytatywnym zagrają: Zespół Nr 2, Refundacja, auto da Fe, Dive 3 D, Afro Kolektyw.

Koncert charytatywny dla Pawła Płoskiego

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w koncercie charytatywnym, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup protezy dla Pawła Płoskiego.

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (www.kulturalni.pl) w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Dla tych którzy nie wiedzą: w piątek 2 lutego 2007 roku wracając z warsztatów tanecznych jeden z naszych najlepszych tancerzy w Polsce i na Świecie w kategorii Hip-Hop - Paweł Płoski, na dworcu kolejowym we Wrocławiu uległ poważnemu wypadkowi, w konsekwencji którego stracił lewą stopę oraz uległ licznym obrażeniom. Po konsultacjach z lekarzami, w dobie ogromnego postępu technicznego wiemy, że Paweł dzięki odpowiedniej protezie będzie mógł nadal kontynuować swoją życiową pasję jaką jest taniec. Od wypadku Pawła wszystkie instytucje i osoby prywatne starają mu się pomóc organizując między innymi takie koncerty jak ten, na który możesz dzisiaj przyjść i wspomóc zakup protezy dla Pawła.

Pomóżmy Pawłowi, by mógł znowu tańczyć, zobacz plakat.jpg.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno