Informacje17 kwietnia 2007, 00:00,

Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Piasecznie

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie organizuje 21 kwietnia 2007 roku, w godzinach od 10:00 do 12:00 dzień otwarty dla kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego. Dzień Otwarty umożliwia gimnazjalistom lepsze poznanie szkoły, więc warto skorzystać z takiej możliwości. Zapraszamy wszystkich na dzień otwarty do LO w Piasecznie.

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej istnieje od 1946 roku. Posiada dobrze dobraną kadrę pedagogiczną oraz dobrze wyposażone gabinety przedmiotowe. Dodatkowo szkoła oferuje bezpłatne kursy przygotowujące do certyfikatów z języka angielskiego. Prowadzą także wymianę młodzieży ze szkołą francuską w Chaville pod Paryżem.

Absolwenci tej szkoły studiują na renomowanych uczelniach. Szkoła oferuje rozszerzone programy nauczania z: j. polskiego, historii, WOS-u i historii sztuki, matematyki, fizyki, geografii i informatyki, biologii, chemii i fizyki, we wszystkich oddziałach 2 języki obce w wymiarze rozszerzonym (język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski).

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej mają możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań, dzięki dodatkowym zajęciom, takim jak koła przedmiotowe: koło redakcyjne gazetki szkolnej: "Pro Contra", koło redakcyjne szkolnej strony WWW, koło plastyczne, koło muzyczne, koło teatralne, zespół taneczny "Styl", sekcje sportowe, PCK. Po więcej ciekawych informacji o LO w Piasecznie zapraszamy na stronę szkoły: www.lopiaseczno.waw.pl

Liceum Ogólnokształcące im. Pierwszej Dywizji Kościuszkowskiej
ul. Chyliczkowska 17
O5-500 Piaseczno
tel. 756-74-13,
fax. 735-56-59,
e-mail: lo_pias@lopiaseczno.waw.pl
strona: www.lopiaseczno.waw.pl

Informacja: jeżeli na terenie powiatu piaseczyńskiego znajdują się ciekawe obiekty, miejsca, które warto opisać w naszym serwisie, to prosimy o poinformowanie nas o tym. Czekamy na Wasze maile: info@powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje14 kwietnia 2007, 00:00,

Zapraszają na Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Policja wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Transportu, Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizuje co roku turnieje edukacyjne: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych i Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Piaseczyńscy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do udziału w turniejach.

Turnieje mają charakter wieloetapowy, eliminacje obydwu imprez zaczynają się na szczeblu poszczególnych szkół, gdzie wyłaniane są drużyny do wyższych eliminacji. W samym finale startują oczywiście tylko najlepsze drużyny całego kraju.

Turnieje oprócz popularyzowania przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, mają również na celu kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Ideą tych turniejów jest też propagowanie jednośladów jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Uczestnikom turniejów, oprócz zadań teoretycznych, będą stawiane zadania praktyczne, dotyczące jazdy sprawnościowej w miasteczku ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód czy też sprawdzianu z udzielania pomocy przedmedycznej i umiejętności obsługi pojazdu samochodowego.

Harmonogram etapów Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w roku 2007:
- eliminacje szkolne, miejskie, powiatowe lub regionalne - do 30 kwietnia,
- eliminacje wojewódzkie - do 31 maja,
- ogólnopolski finał - do 15 czerwca.

Harmonogram etapów Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w 2007:
- eliminacje klasowe, szkolne i międzyszkolne - do końca marca,
- eliminacje powiatowe - do 25 kwietnia,
- eliminacje wojewódzkie - do 15 maja,
- finał ogólnopolski do 15 czerwca każdego roku.

Szczegółowych informacji udziela sierż.szt. Maciej Piotrowski Specjalista ds. Prewencji Kryminalnej KKP Piaseczno, tel. 022 60-45-234. Piaseczyńscy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do udziału w turniejach.

źródło informacji: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu powiat piaseczyński