Informacje27 marca 2007, 00:00,

Dyskusje nad wyglądem rynku miejskiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W gazecie Nad Wisłą możemy przeczytać, że w bólach rodzi się kształt piaseczyńskiego rynku. Mimo że konkurs na koncepcję zagospodarowania głównego placu w Piasecznie rozstrzygnięto 2,5 roku temu, nadal nie do końca wiadomo, jaki Plac Piłsudskiego będziemy oglądali po jego przebudowie. Daniel Putkiewicz z Biura Promocji o Informacji Gminy Piaseczno informuje, że prace trwają dość długo, ponieważ gmina chce mieć obiekt, który wpłynie na rewitalizację całego centrum miasta Piaseczno.

O projekt techniczny tworzony przez Kolprojekt spierają się obecnie architekci ze specjalistami od komunikacji. Generalnie przestrzeń między ulicą Sierakowskiego, a kościołem Świętej Anny będzie stanowiła jedną płytę pokrytą szlachetną kostką brukową (w kolorze żółtym przechodzącym w beż), podzieloną na duże kwadraty czarnym rastrem, (czyli czarnym brukiem).

Ulica Kościuszki ma być wydzielona pięciocentymetrowym krawężnikiem oraz prawdopodobnie klombami. Wjeżdżając na rynek w Piasecznie, kierowcy będą musieli zdjąć nogę z pedału gazu, do czego przymusi ich wygodny, bo szeroki próg. Na placu piesi muszą czuć się dobrze i bezpiecznie.

Na środku rynku przewidziano fontannę. Nowością będzie brak zorganizowanego parkingu przy Kościele, otwartym podczas pogrzebów, ślubów. Drzewa i krzewy po uporządkowaniu przetrwają na placu tylko wzdłuż ulicy Sierakowskiego. Na pewno nie zabraknie ławek i innych elementów małej architektury.

Na przebudowę Placu Piłsudskiego w Piasecznie jeszcze poczekamy. Szybciej doczekamy się krzyża papieskiego u zbiegu ulicy Kościuszki i Jana Pawła II. Ma być on gotowy w najbliższych tygodniach.

Fragmenty informacji Piotra Chmielewskiego, pochodzą z gazety podwarszawskiej Nad Wisłą (numer 6 z 22 marca 2007 roku).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje22 marca 2007, 00:00,

Komin cegielni do wyburzenia - £ubna i Baniocha


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 1898 roku £ubna i Baniocha były związane z cegielniami. Dawno już nieczynne wytwórnie cegieł muszą ustąpić miejsca nowym inwestycjom. Do końca marca zniknie z powierzchni charakterystyczny komin. Teren szykowany jest pod hale magazynowe. Cóż, tereny inwestycyjne niedaleko stolicy w cenie.

źródło informacji: gazeta Nad Wisłą
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie