Informacje22 marca 2007, 00:00,

Komin cegielni do wyburzenia - £ubna i Baniocha

Od 1898 roku £ubna i Baniocha były związane z cegielniami. Dawno już nieczynne wytwórnie cegieł muszą ustąpić miejsca nowym inwestycjom. Do końca marca zniknie z powierzchni charakterystyczny komin. Teren szykowany jest pod hale magazynowe. Cóż, tereny inwestycyjne niedaleko stolicy w cenie.

źródło informacji: gazeta Nad Wisłą
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje21 marca 2007, 00:00,

Linia nocna do Piaseczna - urzędnicy nadal analizują

Jak podaje serwis Gazeta.pl na początku maja autobusy nocne wyjadą poza Warszawę, m.in. do Piastowa, Pruszkowa czy Legionowa. Władz niektórych miast, np. Piaseczna, jeszcze się zastanawiają, czy warto płacić za kursy nocne. W Piasecznie tłumaczą, że muszą jeszcze przemyśleć propozycje stołecznych urzędników.

Autobusy nocne - Dworzec Centralny Warszawa
kliknij aby powiększyć

- Do nas dojeżdża już prywatna nocna linia autobusowa. Gmina nic do tego nie dopłaca. Nie wykluczamy jednak, że dla niektórych pasażerów bardziej korzystne byłoby podróżowanie autobusami warszawskimi, bo jeśli mają bilety sieciowe, nie musieliby kupować dodatkowych. Propozycję stolicy muszą przeanalizować radni - mówi Daniel Putkiewicz z biura prasowego piaseczyńskiego magistratu.

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji, w której można przeczytać również o innych liniach nocnych - zapraszamy do informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

zdjęcie: enenzi
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno