Informacje21 stycznia 2008, 00:00,

Biblioteka Publiczna Piaseczno - nowinki z życia biblioteki

Biblioteka Publiczna w Piasecznie została ogłoszona Najaktywniejszą Biblioteką Mazowsza. 17 grudnia 2007 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie miało miejsce uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom kolejnej, czwartej już edycji Konkursu dla Bibliotek Warszawy i Mazowsza: Z kartek szelestem. Biblioteka Publiczna w Piasecznie, po raz kolejny brała udział w konkursie i po raz kolejny została nagrodzona.

Biblioteka Publiczna Piaseczno, w kategorii: Najaktywniejsza Biblioteka Mazowsza zajęła I miejsce ze szczególnym wyróżnieniem. W kategorii: Najciekawsza Inicjatywa Promująca Czytelnictwo zajęła II miejsce. W kategorii: Księgozbiór Najintensywniej Wykorzystywany zajęła III miejsce. Organizator Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki podkreśla, że najważniejszym celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz wyróżnienie najaktywniejszych bibliotek pełniących w swych środowiskach rolę kulturotwórczą. Nagrodami były książki. Dzięki temu Księgozbiór piaseczyńskiej Biblioteki wzbogacił się o 55 egzemplarzy nowości wydawniczych (beletrystyka, albumy, literatura popularnonaukowa).

Do konkursu Biblioteka Publiczna w Piasecznie, zgłosiła również czytelników najwięcej czytających. Sześć osób otrzymało dyplomy z tytułem: Czytelnik Rekordzista Mazowsza: w kategorii wiekowej 6-12 lat - II miejsce Daria Hałuszko, wyróżnienie: Agnieszka Kabacińska w kategorii wiekowej 13-20 lat: I miejsce Marcin Kopyt, II miejsce Edyta Deja, III miejsce Maria Szynkielewska; w kategorii powyżej 21 lat - I miejsce Ewa Krasowska. Nagrodami dla czytelników również były książki. Gratulujemy czytelnikom piaseczyńskiej Biblioteki Publicznej.

Dotacja finansowa Ministerstwa Kultury dla Biblioteki Publicznej w Piasecznie. W ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Publiczna w Piasecznie wraz z filiami otrzymała w 2007 roku, dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych, które pozwoliło na powiększenie stanu księgozbioru o 1126 egzemplarzy nowych książek i wydawnictw multimedialnych. Zakup książek był zrealizowany w miesiącach wrzesień - listopad 2007 roku. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Piasecznie.
autor/źródło: Katarzyna Hernik - Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno

Informacje22 stycznia 2008, 00:00,

Bal Charytatywny Stowarzyszenia Dobra Wola w £azach

Stowarzyszenie Dobra Wola, Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola, oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zapraszają do udziału w Balu Charytatywnym Dobrej Woli, który odbędzie się 26 stycznia 2008 roku, o godzinie 19:00. Miejsce Hotel Książę Poniatowski, ul. Wąska 12 B, £azy. Dochód z Balu Charytatywnego, zasili konto Stowarzyszenia działającego na rzecz dzieci niepełnosprawnych i posłuży realizacji celów statutowych. Obecność na Balu, zapowiedziały najwyższe władze Powiatu Piaseczyńskiego i Gmin Powiatu, politycy, samorząd, przedsiębiorcy, oraz przedstawiciele mediów.

Dostojne towarzystwo, bogaty program artystyczny i wyśmienita kuchnia to tylko część powodów, dla których warto uczestniczyć w tym wydarzeniu. Satysfakcja z udziału w podobnych balach jest głęboko zakorzeniona w naszej tradycji i powszechnie akceptowana. Nasi przodkowie taką towarzyską formułę cenili bardzo wysoko i z upodobaniem oddawali się filantropii. Radość życia jest immanentną cechą ludzi sukcesu a to przecież na nich spoczywa moralna odpowiedzialność za wszystkich mieszkańców naszego regionu. Dlatego coraz bardziej popularną formą spędzania karnawałowych nocy stają się imprezy charytatywne.

Dodatkowe informacje na temat Balu Charytatywnego Dobrej Woli, można uzyskać pod numerami telefonów: 0602-748-816, (022) 757-76-54, oraz wysyłając pytania na adres mailowy: jzal@poczta.onet.pl. Chęć uczestnictwa w balu prosimy potwierdzić przekazaniem na konto: Stowarzyszenia Dobra Wola (nr konta 19 8022 0000 0003 3444 2000 0001 – BS Lesznowola) kwoty 150 zł od osoby (równoważnej cenie biletu wstępu), z dopiskiem na bal Dobrej Woli z podaniem imion i nazwisk.

W ramach kwoty (150 zł) organizatorzy Balu Charytatywnego, zapewniają: specjały kuchni Hotelu Książę Poniatowski, alkohol, wspaniałą zabawę w dobrym towarzystwie. W trakcie balu przewidzianych jest wiele atrakcji, między innymi: wręczenie statuetki Dobrej Woli za 2007 rok, aukcja prac osób niepełnosprawnych, oraz loteria fantowa. Więcej informacji na temat Stowarzyszenia Dobra Wola możecie przeczytać w poprzedniej informacji w naszym serwisie: Stowarzyszenie Dobra Wola.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński LESZNOWOLA
Tematy:Lesznowola