Informacje21 kwietnia 2015, 17:00,

BEZPIECZNA MAMA - cykl spotkań o tematyce bezpieczeństwa w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie oraz Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie zaprasza wszystkie Panie - Matki zainteresowane tematyką bezpieczeństwa na spotkania z cyklu BEZPIECZNA MAMA. Podczas trzech spotkań porozmawiamy o bezpieczeństwie Waszym i Waszych dzieci. W programie atrakcja dla najmłodszych w postaci wycieczki rodzinnej do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie i przybliżenie pracy policjantów w ich miejscu służby. Spotkania będą odbywały się 24 kwietnia, 28 kwietnia oraz 5 maja w Przystanku Kultura w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 9 w ramach projektu Wszechnica Rodzica w okresie od kwietnia do maja 2015, we wtorki godzina 17.00- 19.00

BEZPIECZNA MAMA - cykl spotkań o tematyce bezpieczeństwa w Piasecznie

Przewidujemy poruszenie następujących tematów:

Blok I 21.04.2015 Zagadnienia teoretyczne związane z tematyką bezpieczeństwa dzieci najmłodszych oraz udzielanie pierwszej pomocy
17:00-18:00 Zajęcia poprowadzi st. asp. Maciej Blachliński Zagadnienia teoretyczne związane z tematyką bezpieczeństwa dzieci najmłodszych, (Bezpieczne przemieszczanie się z dzieckiem- oznaczenie wózków dziecięcych odblaskami, fotelik dziecięcy. Bezpieczne poruszanie po drodze, bezpieczeństwo w domu, na spacerze, zakupach).
18:00-19:00 Zajęcia poprowadzi Ratownik Medyczny HGR-M Nie boje się pomagać(Zagadnienia związane z udzielaniem pomocy na miejscu zdarzenia- ofiary wypadku, jak powiadamiać, jak wzywać pomocy, jak przewidywać niebezpieczeństwa).

Blok II 28.04.2015 Samoobrona dla kobiet
17:00-19:00
Zajęcia poprowadzi Instruktor podstaw samoobrony psychologiczne aspekty samoobrony dla kobiet, nauka reagowania w sytuacjach zagrożenia
- sposoby poruszania się w walce obronnej
- obrona przed chwytami za ręce
- obrona przed chwytami za ubranie i obchwytami tułowia
- obrona przed duszeniem
- obrona w leżeniu
- obrona przed próbą wyrwania torebki
- obrona przed niebezpiecznym narzędziem
- nauka uderzeń i kopnięć

Blok III 5.05.2015 Psychologiczno-pedagogiczny
17:00-19:00
Zajęcia poprowadzi Ewa Lubianiec i Aldona Gąsienica-Szostak Skąd się bierze agresja u dzieci oraz jak reagować na zachowania agresywne, jak rozpoznać, ze dziecko doświadcza agresji ze strony rówieśników i osób dorosłych, jak radzić sobie ze złością - zabaw służące edukacji emocjonalnej dla dzieci i rodziców.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7718
Informacje10 kwietnia 2015, 19:00,

Wystawa malarstwa i rysunku Wiesławy Czrneckiej - Koźlik

10 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Wiesławy Czrneckiej - Koźlik. Miejsce: Kalejdoskop Kultury ul. por. Jana Białka 9 w Górze Kalwarii. Wernisaż odbędzie się z prezentacją muzyczną, podczas której wystąpi: Grzegorz Bożewicz - bandeoneon, Alicja Brokowska - śpiew. Wystawę malarstwa i rysunku Wiesławy Czrneckiej - Koźlik, będzie można oglądać od 10 kwietnia do 10 czerwca 2015 roku (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00). Zapraszamy na wystawę!

Wystawa malarstwa i rysunku Wiesławy Czrneckiej - Koźlik

Redakcja, 16 lipca 2019