Informacje16 lutego 2007, 00:00,

Będzie odnowiony plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie

Danonki zorganizowały program - Mocne kości moc radości. Program ten, to ogólnopolski program prowadzony z inicjatywy Danonków skierowany do wszystkich, którym nie jest obojętny stan placów zabaw, na których bawią się nasze dzieci. Celem kilkumiesięcznych aktywności jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na stan techniczny placów zabaw w Polsce i zaangażowanie lokalnych społeczności do aktywnego udziału w programie odnawiania placów.

Od 14 sierpnia trwał pierwszy etap programu, w którym można było zgłaszać place zabaw wymagające renowacji i oddawać na nie cenne głosy. Dnia 31 grudnia 2006 roku zakończono przyjmowanie zgłoszeń i zamknięto głosowanie. W styczniu odbyły się obrady Komisji programu, która zgodnie z regulaminem zakwalifikowała do odnowienia 10 placów. Wszystkie wybrane place zostaną odnowione do końca maja 2007, aby wiosną, gdy będzie już ciepło, dzieci mogły w pełni korzystać z nowych i bezpiecznych urządzeń. Koszty całkowitej renowacji pokryje marka Danonki.

Wśród 10 zwycięskich placów zabaw do odnowienia znalazł się również plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie. Umieszczone na placu przyrządy do zabawy są przestarzałe, zardzewiałe i bardzo zniszczone, czego przykładem mogą być m.in. oberwane huśtawki. Metalowe zestawy i huśtawki nie posiadają barierek zabezpieczających. Wysokie drabinki i zjeżdżalnia oraz pozostałe sprzęty nie mają powierzchni amortyzujących ewentualne upadki. Poważne zagrożenie stanowi żeliwno-betonowa studzienka usytuowana po środku placu, która w żaden sposób nie jest zabezpieczona ani ogrodzona. Plac został wybudowany na przełomie lat 70-tych i 80-tych i choć jest stosunkowo zadbany oznaki eksploatacji są poważne. Administrator właściciel gruntu - Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność w Piasecznie.

Na placach zabaw odnowionych przez Danonki znajdą się nowoczesne, certyfikowane i specjalnie zaprojektowane urządzenia. Danonki wraz z fizjoterapeutami opracowali najbardziej optymalne dla rozwoju ruchowego i kostnego dzieci wyposażenie placów zabaw. Urządzenia zostały rozplanowane w taki sposób, aby dać dzieciom przestrzeń, swobodne i bezpieczne korzystanie z placu i dużo radości.

info o wygranej: plac zabaw Piaseczno
źródło: danonki.pl
akcja plac zabaw: forum.gazeta.pl/Piaseczno
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno

Informacje17 lutego 2007, 00:00,

Tarczyn - koncert: Tajemnicza dusza skrzypiec

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza Państwa na koncert: Tajemnicza dusza skrzypiec. Koncert odbędzie się dnia 25.02.2007 r. o godz. 19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, ul. ks. Cz. Oszkiela 3. Na program koncertu złożą się kompozycje na skrzypce solo, skrzypce i fortepian oraz utwory na skrzypce z towarzyszeniem fortepianu. W koncercie usłyszymy kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Henryka Wieniawskiego, Nicolo Paganiniego i innych kompozytorów.

Będą to zarówno kompozycje popularne i znane szerokiej publiczności, jak i wybitne, wirtuozowskie utwory z szeroko rozumianej literatury skrzypcowej dla melomanów koneserów. W programie także opowieść o dziejach skrzypiec, wyjątkowego instrumentu w dziejach muzyki.

W koncercie wezmą udział:
EWA KACPERCZYK - skrzypce
EUGENIUSZ CHUDAK-MORZUCHOWSKI - fortepian. Zapraszamy.

źródło: tarczyn.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Tarczyn