Informacje17 lutego 2007, 00:00,

Tarczyn - koncert: Tajemnicza dusza skrzypiec

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza Państwa na koncert: Tajemnicza dusza skrzypiec. Koncert odbędzie się dnia 25.02.2007 r. o godz. 19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, ul. ks. Cz. Oszkiela 3. Na program koncertu złożą się kompozycje na skrzypce solo, skrzypce i fortepian oraz utwory na skrzypce z towarzyszeniem fortepianu. W koncercie usłyszymy kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Henryka Wieniawskiego, Nicolo Paganiniego i innych kompozytorów.

Będą to zarówno kompozycje popularne i znane szerokiej publiczności, jak i wybitne, wirtuozowskie utwory z szeroko rozumianej literatury skrzypcowej dla melomanów koneserów. W programie także opowieść o dziejach skrzypiec, wyjątkowego instrumentu w dziejach muzyki.

W koncercie wezmą udział:
EWA KACPERCZYK - skrzypce
EUGENIUSZ CHUDAK-MORZUCHOWSKI - fortepian. Zapraszamy.

źródło: tarczyn.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje12 lutego 2007, 00:00,

Dofinansowanie Unii Eurpejskiej na drogę do Góry Kalwarii

Zarząd Mazowsza wydłużył listę kluczowych projektów, które zostaną dofinansowane ze środków unijnych. Wśród nich znalazła się rozbudowa drogi z Warszawy przez Konstancin do Góry Kalwarii. Kluczowe projekty to te, które nie będą konkurować z innymi inwestycjami o dofinansowanie ze środków unijnych. Właśnie dołączono do niej rozbudowę drogi nr 724 z Warszawy przez Konstancin do Góry Kalwarii. Ta podziurawiona trasa będzie nie tylko wyremontowana, ale także poszerzona m.in. o pobocza. Ma powstać także obiecywana od lat obwodnica Konstancina-Jeziorny. Do końca 2008 roku zostanie ukończony dokładny projekt przebudowy. Inwestycja pochłonie przynajmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Droga ma zostać zmodernizowana w 2009 roku.

żródło: gazeta.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - Konstancin Góra Kalwaria