Informacje17 lutego 2007, 00:00,

Tarczyn - koncert: Tajemnicza dusza skrzypiec

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza Państwa na koncert: Tajemnicza dusza skrzypiec. Koncert odbędzie się dnia 25.02.2007 r. o godz. 19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, ul. ks. Cz. Oszkiela 3. Na program koncertu złożą się kompozycje na skrzypce solo, skrzypce i fortepian oraz utwory na skrzypce z towarzyszeniem fortepianu. W koncercie usłyszymy kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Henryka Wieniawskiego, Nicolo Paganiniego i innych kompozytorów.

Będą to zarówno kompozycje popularne i znane szerokiej publiczności, jak i wybitne, wirtuozowskie utwory z szeroko rozumianej literatury skrzypcowej dla melomanów koneserów. W programie także opowieść o dziejach skrzypiec, wyjątkowego instrumentu w dziejach muzyki.

W koncercie wezmą udział:
EWA KACPERCZYK - skrzypce
EUGENIUSZ CHUDAK-MORZUCHOWSKI - fortepian. Zapraszamy.

źródło: tarczyn.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje15 lutego 2007, 00:00,

Reforma tras linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego

Nocna reforma w granicach Warszawy jest już przesądzona, ale nowe trasy są przygotowane tak, by stopniowo można je było wydłużać poza miasto. To nadzieja dla mieszkańców: Konstancina, Piaseczna oraz innych podwarszawskich miejscowości. Teraz wszystko w rękach samorządów tych miast, bo nocne dojadą tam tylko wtedy, jeśli prezydenci i burmistrzowie za to zapłacą.

Linie jakie kursowałyby w kierunku powiatu piaseczyńskiego:
601 - Przyczółkowa - Powsin z możliwością wydłużenia do Konstancina-Jeziorny (powrót: od przystanka Waflowa ul. £ukasza Drewny do Przyczółkowej);
613: Wałbrzyska - Puławska - Karczunkowska - Jeziorki (możliwość wydłużenia Puławską do Piaseczna).

Propozycja ZTM zaskoczyła władze Konstancina-Jeziorny. Wczoraj wiceburmistrz Paweł Rutkowski wietrzył w niej nawet kłopoty. - Teraz nasi mieszkańcy dowiedzą się, że mogliby dojeżdżać linią 601, a nas może nie stać na dopłaty i ludzie będą nam mieli za złe. Już i tak płacimy milion złotych rocznie za linie podmiejskie - narzekał.

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował projekt zmian w kursowaniu autobusów linii nocnych. Podstawowym celem wprowadzenia zmian jest objęcie komunikacją nocną całkiem nowych rejonów Warszawy. Po raz pierwszy trasy autobusów nocnych wydłużone będą najprawdopodobniej również poza Warszawę - do Legionowa i Otwocka. ZTM opracował również propozycje m.in. dla Ząbek, Marek, Piaseczna, £omianek, Konstancina czy Pruszkowa. Zarząd Transportu Miejskiego czeka na Wasze opinie w tej sprawie. Opinie, prośby i postulaty prosimy wysyłać pocztą elektroniczną na adres: konsultacje@ztm.waw.pl, lub tradycyjną: ul. Senatorska 37 00-099 Warszawa. Czekamy również na telefony pod numerem 94-84 (całodobowa infolinia).

więcej informacji: ztm.waw.pl
schemat zmian: linie nocne (.jpg)
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Ciekawe jak szybko reforma nocnych linii obejmie miejscowości w naszym powiecie, i czy władze samorządowe zechcą dopłacać do nocnej komunikacji? Przypominamy, że obecnie nocne dojazdy z Warszawy do Piaseczna obsługiwane są przez autobusy Express Piaseczno. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie: expresspiaseczno.pl