Informacje22 maja 2009, 00:00,

Autobus ZTM 739 z Warszawy do Józefosławia i Julianowa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


739 to nowa linia podmiejska, którą Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z gminą Piaseczno, uruchamia od września 2009 roku na trasie Metro Wilanowska - Józefosław. Dokładna trasa: Metro Wilanowska - Puławska - Geodetów - Wilanowska - Kameralna - Julianów. W godzinach szczytu autobusy będą podjeżdżały na przystanki, co 20 minut. Poza szczytem będą kursowały, co ok. 30 a w dni wolne od pracy, co 40 minut.

Linia 739, będzie dofinansowywana przez władze gminy Piaseczno. Piaseczyńscy radni zarezerwowali już na ten cel środki w budżecie. Władze gminy przebudowały też infrastrukturę na potrzeby komunikacji. Zmodernizowana została pętla autobusowa na osiedlu Julianów. Do uruchomienia nowej linii potrzebne będzie jeszcze zdjęcie progów zwalniających na ul. Geodetów.

Osiedle Józefosław i jego najbliższe okolice zamieszkuje w tej chwili ok. 10 tys. mieszkańców. Uruchomienie nowej linii zgodnie z postulatami zgłaszanymi przez pasażerów i mieszkańców Piaseczna, pozwoli na odciążenie ul. Puławskiej i zapewni lepszy dojazd do i z pracy, mieszkańcom tej gminy.

To nie koniec planów komunikacyjnych na terenie gminy Piaseczno. Prowadzone są obecnie rozmowy z władz Piaseczna z zarządem ZTM na temat uruchomienia linii lokalnych. Byłyby obsługiwane przez prywatnego przewoźnika, wyłonionego w przetargu ogłoszonym przez gminę. Obowiązywałyby w nich bilety ZTM. Nowe połączenia umożliwiłyby mieszkańcom gminy, w tym np.: Bobrowca, Głoskowa, Złotokłosu czy ul. Julianowskiej, dojazd do stacji kolejowej w Piasecznie i pozostałych linii autobusowych ZTM. Nowe połączenia mogłyby zostać uruchomione również po wakacjach.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje22 maja 2009, 00:00,

VII Czerskie Spotkania Muzyczne Kościół parafialny Czersk


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, Ksiądz Prałat Włodzimierz Kucharski Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Czersku, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego serdecznie zapraszają na VII CZERSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE. Koncert odbędzie się w niedzielę 24 maja 2009 roku, o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym Przemienienia Pańskiego w Czersku. VII Czerskie Spotkania Muzyczne, odbędą się w ramach projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszamy mieszkańców.

Program: Franciszek Lehar - "Śpiew Wilji" - pieśń Hanny z operetki "Wesoła wdówka" (Justyna Reczeniedi), Wolfgang Amadeusz Mozart - "Non piu andrai" - aria Figara z opery "Wesele Figara" (Michał Bogdanowicz), Wolfgang Amadeusz Mozart - "Podaj mi dłoń, kochanie" - duet z opery "Don Giovanni" (Justyna Reczeniedi i Michał Bogdanowicz), Christopher Gluck - "Melodia" - flet solo (Marcin Kamiński), Jerry Bock - "Gdybym był bogaczem" piosenka Tewiego z musicalu "Skrzypek na dachu" (Michał Bogdanowicz), Jerry Bock - "To świt to zmrok" - duet z musicalu "Skrzypek na dachu" (Justyna Reczeniedi i Michał Bogdanowicz), Imre Kalman - Czardasz z operetki "Księżniczka czardasza" (Justyna Reczeniedi), Emil Palladilhe - obój solo (Aleksandra Rojek), Mieczysław Fogg - "Pieśń o matce" (Justyna Reczeniedi), Jerzy Cembrzyński - "Gdyby ręce moje mogły" - poezja śpiewana do słów Francisco Garcia Lorca (Justyna Reczeniedi), Saverio Mercadante - "Rondo Russo" - flet solo (Marcin Kamiński), Ennio Morricone - "Gabriel's Oboe" z filmu "Misja" - obój solo (Aleksandra Rojek), Giuseppe Verdi - "Sempre libera" - aria Wioletty z opery "Traviata" (Justyna Reczeniedi), Franciszek Lehar - "Usta milczą dusza śpiewa" - duet z operetki "Wesoła wdówka" (Justyna Reczeniedi i Michał Bogdanowicz). Zapraszamy na VII Czerskie Spotkania Muzyczne w Czersku.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie