Informacje22 maja 2009, 00:00,

VII Czerskie Spotkania Muzyczne Kościół parafialny Czersk

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, Ksiądz Prałat Włodzimierz Kucharski Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Czersku, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego serdecznie zapraszają na VII CZERSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE. Koncert odbędzie się w niedzielę 24 maja 2009 roku, o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym Przemienienia Pańskiego w Czersku. VII Czerskie Spotkania Muzyczne, odbędą się w ramach projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszamy mieszkańców.

Program: Franciszek Lehar - "Śpiew Wilji" - pieśń Hanny z operetki "Wesoła wdówka" (Justyna Reczeniedi), Wolfgang Amadeusz Mozart - "Non piu andrai" - aria Figara z opery "Wesele Figara" (Michał Bogdanowicz), Wolfgang Amadeusz Mozart - "Podaj mi dłoń, kochanie" - duet z opery "Don Giovanni" (Justyna Reczeniedi i Michał Bogdanowicz), Christopher Gluck - "Melodia" - flet solo (Marcin Kamiński), Jerry Bock - "Gdybym był bogaczem" piosenka Tewiego z musicalu "Skrzypek na dachu" (Michał Bogdanowicz), Jerry Bock - "To świt to zmrok" - duet z musicalu "Skrzypek na dachu" (Justyna Reczeniedi i Michał Bogdanowicz), Imre Kalman - Czardasz z operetki "Księżniczka czardasza" (Justyna Reczeniedi), Emil Palladilhe - obój solo (Aleksandra Rojek), Mieczysław Fogg - "Pieśń o matce" (Justyna Reczeniedi), Jerzy Cembrzyński - "Gdyby ręce moje mogły" - poezja śpiewana do słów Francisco Garcia Lorca (Justyna Reczeniedi), Saverio Mercadante - "Rondo Russo" - flet solo (Marcin Kamiński), Ennio Morricone - "Gabriel's Oboe" z filmu "Misja" - obój solo (Aleksandra Rojek), Giuseppe Verdi - "Sempre libera" - aria Wioletty z opery "Traviata" (Justyna Reczeniedi), Franciszek Lehar - "Usta milczą dusza śpiewa" - duet z operetki "Wesoła wdówka" (Justyna Reczeniedi i Michał Bogdanowicz). Zapraszamy na VII Czerskie Spotkania Muzyczne w Czersku.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje23 maja 2009, 00:00,

Krawiec Niteczka podczas Aktywnej Niedzieli Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria serdecznie zaprasza na przedstawienia dla dzieci z cyklu Aktywna Niedziela, podczas której będziecie mogli obejrzeć spektakl: KRAWIEC NITECZKA w wykonaniu Teatru Arte Punkt. Przedstawienie zostanie wystawione w najbliższą niedzielę 24 maja 2009 roku, o godzinie 17:00 w Kinie Uciecha przy ul. Ks. Sajny 14, Góra Kalwaria. Koszt biletu to 8zł. Aktywna Niedziela to cykl spotkań teatralnych dla najmłodszych, które nie tylko bawią ale także i uczą. Aktywna Niedziela to doskonały sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia. Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na spektakl Krawiec Niteczka w Górze Kalwarii.

Krawiec Niteczka - Teatr Arte Punkt

Krawiec Niteczka to spektakl, który powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem. Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w £odzi. Przedstawienie skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Spektakl trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widownię dziecięcą. Spektakl Krawiec Niteczka, doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został m.in. wyróżniony na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek. Reżyseria: Małgorzata Wolańska. Scenografia: Jan Zieliński. Muzyka: Bogdan Dowlasz. Występują: Małgorzata Wolańska. Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej teatru Arte Punkt: www.artepunkt.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria