Informacje12 kwietnia 2009, 00:00,

Autobus ROJ-BUS z PKP Piaseczno - Gołków - Bobrowiec

Informujemy, że firma Roj-Bus od dnia 15 kwietnia 2009 roku, na okres jednego miesiąca uruchamia pilotażowo połączenie autobusowe ze stacji PKP Piaseczno przez Gołków do Bobrowca Pętla i z powrotem. W zależności od zainteresowania mieszkańców tym połączeniem, gmina Piaseczno po okresie testowym rozważy zasady dalszej współpracy z przewoźnikiem. Rozkłady jazdy zostały wywieszone na przystankach wzdłuż całej trasy. Zobacz: rozkład jazdy. Jednorazowy bilet ma kosztować 2,50 zł. Honorowane będą ulgi ustawowe, m.in. 49 % ulgi dla uczniów. Zachęcamy do korzystania z tej linii.

Autobus ROJ-BUS z PKP Piaseczno przez Gołków do Bobrowca

Dodatkowo firma Roj Bus informuje pasażerów, że na skutek remontu i całkowitego zamknięcia ulicy Julianowskiej w Józefosławiu, od dn. 20 kwietnia 2009 roku - linia Warszawa - Julianów, będzie jeździć ulicą Wilanowską w obydwu kierunkach. Dotychczasowy rozkład odjazdów i przyjazdów będzie obowiązywał nadal. Utrudnienia będą trwały 6 miesięcy. Informację prasową otrzymaliśmy od Małgorzaty Idaczek z Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. Kontakt do przewoźnika Roj-Bus: telefoniczny od pon. do pt. w godz. 8.00-18.00 pod numerem 0 502-641-244; e-mailowy: rojbus@tlen.pl , strona internetowa firmy ROJ-BUS: www.roj-bus.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 kwietnia 2009, 00:00,

Wystawa katyńska - KATYń 1940-2009 Era Zadeptywania

Informujemy, że od 14 do 30 kwietnia 2009 roku w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się wystawa piaseczyńskiego artysty Roberta Lisowskiego pt. KATYń 1940–2009 ERA ZADEPTYWANIA. Obrazy, grafiki, dokumenty i pamiątki po pomordowanych na Wschodzie, zobaczyć będzie można w Centrum Animacji Misyjnej Księży Pallotynów przy ul. Leśnej 15-17. Wernisaż wystawy uświetnią studenci Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, recytując wiersze z cyklu KATYń W POEZJI.

KATYń 1940–2009 ERA ZADEPTYWANIA

Wystawie KATYń 1940-2009 Era Zadeptywania, towarzyszyć będzie seminarium poświęcone zmarłemu kapelanowi rodzin katyńskich księdzu prałatowi Zdzisławowi Peszkowskiemu oraz oficerom Wojska Polskiego, policjantom i artystom II Rzeczypospolitej z terenu Piaseczna i Konstancina. W skład komitetu honorowego wystawy weszli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski oraz wiceburmistrz Bogdan Temoszczuk. Serdecznie zapraszamy na wystawę katyńską do Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin