Informacje3 września 2019, 12:08,

Budżet Partycypacyjny 2020 - głosowanie

Budżet Partycypacyjny 2020. Czas na głosowanie na projekty!

2 września ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Do wyboru mamy 34 zadania.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Kwota jaką mieszkańcy mają do rozdysponowania to 800 000 zł

Kwota jaką mieszkańcy mają do rozdysponowania to 800 000 zł, a wartość zgłoszonych projektów przekracza ją o blisko 500 000 zł. Szansę na realizację mają tylko te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację. Minimum to 100 głosów oddanych na dany projekt inwestycyjno-remontowy i 50 głosów na projekt pozostały.

Zasady głosowania:

Głosowanie odbędzie się w dniach 2–16 września. Wyboru będzie można dokonać w sposób tradycyjny za pomocą karty do głosowania wrzuconej osobiście do urny lub elektronicznie na stronie internetowej: www.konstancin.konsultacje-spoleczne.pl

Głosować może każdy mieszkaniec gminy bez względu na wiek, ale można głosować tylko jeden raz. Każdy głosujący może wybrać jeden projekt lub maksymalnie dwa – jeden z grupy projektów inwestycyjno-remontowych i jeden z grupy pozostałych. Poniżej załączona jest karta do głosowania w wersji papierowej.

Do pobrania:

Karta do głosowania

autor/źródło: UG Konstancin-Jeziorna

Informacje3 września 2019, 10:03,

Ukradł samochód. Jak się okazało, miał więcej przewinień na sumieniu

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 36- letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Do przestępstwa doszło kilka dni wcześniej na jednym z piaseczyńskich parkingów. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

W momencie zatrzymania samochód miał już „nowe” tablice rejestracyjne, które również zostały skradzione

Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. Po chwili okazało się, że 36- latek prowadził pojazd nie posiadając uprawnień. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym wykazano, że mężczyzna jest poszukiwany w sprawie włamania przez jeden z warszawskich komisariatów.

Do tego w trakcie kontroli osobistej przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili kluczyki od skody. Policjanci wiedząc o kradzieży sprzed kilku dni połączyli go z tą sprawą, i jak się okazało słusznie. Skradziony pojazd odnaleziono w Woli Mrokowskiej.  Pojazd miał już „nowe” tablice rejestracyjne, które również zostały skradzione.

36- latek trafił do policyjnej celi i nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.

autor/źródło: KPP Piaseczno