Informacje25 listopada 2011, 00:00,

6 grudnia ODPALAMY CHOINKę na Rynku w Piasecznie

W mikołajkowy wieczór o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców na plac Piłsudskiego na wspólne odliczanie i włączenie lampek na świątecznej choince, która na czas zimy ozdobi piaseczyński rynek. - To nowa inicjatywa, która mam nadzieję stanie się tradycją - mówi £ukasz Wyleziński, kierownik biura promocji i informacji. - Chcemy, aby rynek tętnił życiem przez cały rok, a choinka z pewnością ożywi to miejsce i będzie magnesem przyciągającym na zimowe spacery zwłaszcza najmłodszych - dodaje.

6 grudnia ODPALAMY CHOINKę na Rynku w Piasecznie

Moment odpalenia choinki poprzedzi krótki koncert piosenek przedświątecznych w wykonaniu zespołu Mikroklimat i Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego, po którym przewidziana jest główna atrakcja wieczoru czyli pokaz laserowy. Na elewacji budynku Przystanku Kultura przy użyciu lasera wyświetlony zostanie pokaz animacji świątecznych, po którym, wśród wybuchów pirotechnicznych rozbłyśnie oficjalnie piaseczyńska choinka.

Sztuczne drzewko usytuowane na środku rynku mierzyć będzie 9 metrów wysokości oraz ważyć 350 kg. Rozświetlać je będzie kilka tysięcy ledowych lampek, zaś czubek drzewka zdobić będzie blisko metrowej wielkości świecąca gwiazda. Sam rynek na okres zimy uatrakcyjnią nowe dekoracje na latarniach.

Dla osób, które nie zdołają dotrzeć na główną imprezę inauguracyjną choinki przewidziano trzy dodatkowe widowiska laserowe o godz. 18.00, 18.30, 19.00. Zróbcie prezent mikołajkowy swoim dzieciom, przyprowadźcie je na rynek 6 grudnia. Dla pierwszych 100 osób prezent - niespodzianka!
autor/źródło: Zaprasza Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje26 listopada 2011, 00:00,

Zapraszamy na wieczór autorski Felicji Konarskiej

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli serdecznie zapraszają na WIECZÓR AUTORSKI FELICJI KONARSKIEJ, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 listopada 2011 roku o godz. 17.00. Miejsce: filia GOK w Janczewicach, ul. Jedności 99 a. Podczas wieczoru autorskiego, odbędzie się również promocja książki pt. Wołyń - moja tęsknota i inne miniaturki.

WIECZÓR AUTORSKI FELICJI KONARSKIEJ

Rozmowę z pisarką przeprowadzi jej syn, prof. dr hab. Wawrzyniec Konarski. Fragmenty książki odczyta dziennikarka Krystyna Czubówna. Odbędzie się również koncert pt. Pieśni Bułaty Okudżawy, w wykonaniu Swietłany żarczyńskiej, przy akompaniamencie Piotra Piskorza. Wstęp wolny. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola