Informacje31 sierpnia 2010, 00:00,

5 września XIII Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, zapraszają na Zamek Książąt Mazowieckich, gdzie w niedzielę 5 września 2010 roku odbędzie się XIII edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. W programie m.in. teatralne pokazy historyczne, pokazy rzemiosł i rękodzieła m.in. bednarz, kowal, ceramik, kiermasz żywności tradycyjnej i ekologicznej. Wstęp wolny!

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W CZERSKU

XIII Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku w programie:

14:00 - Rozpoczęcie imprezy - hejnał z Wieży Bramnej
14:20 - Zespół taneczny BARTEK - pod kierownictwem Beaty Skolimowskiej- Płaczek
15:00 - Koncert zespołu „Czerwieńsza strona jabłka”
16:00 - Od pomysłu do przemysłu:
- pierwsza część prezentacji rzemieślników
- prof. Bolesław Orłowski „Polska przygoda z techniką. Sukcesy polskich wynalazców” - spotkanie z autorem i promocja książki
16:20 - Koncert polsko - włoskiej grupy BENE im. Jana Kiepury
17:20 - Od pomysłu do przemysłu:
- druga część prezentacji rzemieślników
- „Historia polskiej motoryzacji” - Bractwo Motocyklowe „Sokół”
17:40 - Koncert muzyki folkowo - etnicznej w wykonaniu Kwartetu Jorgi
19:00 - 19:30 zakończenie imprezy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje28 sierpnia 2010, 00:00,

Rozbudowa miejskiej oczyszczalni doceniona w konkursie

Gmina Piaseczno została finalistą czternastej edycji ogólnopolskiego konkursu MODERNIZACJA ROKU 2009. Wiceburmistrz Bogdan Temoszczuk na uroczystej gali 26 sierpnia na Zamku Królewskim odebrał gratulacje i dyplom Finalisty Konkursu. Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piasecznie, współfinansowana z unijnych funduszy, warta ok. 174 mln złotych, zyskała uznanie Kapituły Konkursu jako przykład udanego przedsięwzięcia z dziedziny ochrony środowiska.

MODERNIZACJA ROKU 2009

Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowej techniki, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, stosowanie nowych wysokiej jakości materiałów oraz efekty ekologiczne. Piaseczyńska inwestycja doskonale spełniła wyznaczone kryteria oceny.

Projekt "Program gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie" współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych pomiędzy obywatelami Unii. Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. (22) 70 17 656, (22) 70 17 664.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Miasta i Gminy Piaseczno