Informacje6 maja 2011, 00:00,

10 maja oddaj krew na parkingu przy Auchan Piaseczno

Informujemy, że w najbliższą środę 10 maja 2011 roku w godzinach od 11:00 do 16:00 w specjalnym ambulansie na parkingu przy Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, będzie możliwość oddania krwi. Akcję oddawania krwi w Piasecznie, przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Dar Krwi Darem życia. Przed zgłoszeniem się do ambulansu, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dla krwiodawców. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 10 maja 2011 roku, do specjalnego ambulansu (miejsce: parking przy Auchan w Piasecznie, Puławska 46).

Oddaj krew na parkingu przy Auchan Piaseczno

Informacje6 maja 2011, 00:00,

Koncert Papieski oraz uroczystości z okazji beatyfikacji

6 maja 2011 roku o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców na mszę w intencji dziękczynnej, za dar beatyfikacji przy kościele na Górce w Górze Kalwarii. Po mszy świętej: wieczór słowa Jana Pawła II oraz modlitwa do 21.37, śpiew Barki przy pomniku. 7 maja 2011 roku od godz 17.00 do 21.37 zapraszamy na Koncert Papieski.

KONCERT PAPIESKI ORAZ UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI BEATYFIKACJI

Podczas koncertu wystąpią zespoły: Czerwieńsza Strona Jabłka, Porozumienie, chór dla JP2. Ponadto w programie: świadectwa, prezentacje projektów papieskaGK.pl, malujemy graffiti papieskie na murze przy kościele na Górce - warsztaty dla każdego od 13 do 16, dla dzieci: laurka chodnikowa dla Jana Pawła II, adoracja. Strona: www.papieskagk.pl

CZERWIEńSZA STRONA JAB£KA W PIASECZNIE

Czerwieńsza Strona Jabłka powstała w 2008 roku w Górze Kalwarii, krainie porośniętej jabłoniami i zawieszonej nad wiślaną skarpą. Poznają i uczą się siebie, starając znaleźć swoją estetykę, która powinna powstać z połączenia pięciu kawałków puzzli. W smak Czerwieńszej Strony Jabłka, jabłka w pięciu smakach wchodzą: Michał Bąk - perkusja, Andrzej Kochański - pianino, £ukasz Jóźwiak - bas, £ukasz Sałański - gitara elektryczna, Dariusz Zieliński - śpiew, gitara akustyczna. 18 listopada 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta Czerwieńsza Strona Jabłka - Ratuje świat! Posłuchajcie poniżej zamieszczonego mixu utworów zespołu Czerwieńsza Strona Jabłka:

CHÓR DLA JP2, czyli każdy może śpiewać. Chcesz wyrazić wdzięczność Bogu za beatyfikację? Chcesz zaśpiewać Błogosławionemu Papieżowi? Chcesz podziękować Jemu za Jego życie i swiadectwo dobrego i świętego życia? Przyjdź, włącz się w dzieło mieszkańców Góry Kalwarii i razem z nimi zaśpiewaj kilka prostych utworów na scenie 7 maja podczas koncertu papieskiego w Górze Kalwarii. Nie są wymagane żadne umiejętności wokalne czy muzyczne. Wystarczą chęci oraz obecność na 3 z 4 prób. Za przygotowanie wokalne odpowiada pani Aleksandra Puacz-Markowska, zaś za aranzacje pan Andrzej Kochański.

Zespół Porozumienie to mix rock'a, post punk'a, a gdzieniegdzie przestrzennych gitarowych brzmień... Z racji tego, że bardzo chcą w tej muzyce szczerze i osobiście modlić się - wpisać ich można w szeroko pojęty, popularny w USA nurt "praise rock". Skład zespołu Porozumienie: Luk (£ukasz Jaszczuk) - gitara, śpiew, Alex (Grzesiek Aleklsandrowicz) - śpiew, Danie(u)l (Daniel Dębniak) - bass, SzymON (Szymon Chalimoniuk) - gitara, Choyo (Paweł Chojnacki) - perkusja. Więcej informacji na temat zespołu Porozumienie, można znaleźć na stronie: www.porozumienieband.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria